Dynabook predstavil najľahší notebook na svete

Dynabook predstavil najľahší notebook na svete¹ s 13,3 „displejom a procesormi Intel® 10. generácie – Portégé X30L-G
Unikátna kombinácia mobility a výkonu – hmotnosť iba 870 g * a odolnosť podľa vojenských štandardov MIL-STD 810G
Navrhnutý pre mobilné profesionálnu prácu – s pokročilými funkciami, možnosťami pripojenia a zabezpečenie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 6. januára 2020
Obsahuje nasledovné témy , ,

Dynabook Europe GmbH predstavuje dnes najľahší 13,3 „prenosný počítač na světe¹ s procesormi Intel® 10. Generácie – Portégé X30L-G. Notebook s hmotnosťou iba 870 g * bol špeciálne navrhnutý pre užívateľov s najvyššími nárokmi na mobilitu. Napriek tomu spĺňa vysoké štandardy konektivity, výkonu, bezpečnosti aj užívateľského komfortu a prekračuje štandardy Microsoft Modern Device, ktoré určujú meradlá pre moderné výpočtové zariadenia.

Portégé X30L-G bol skonštruovaný tak, aby bol dokonalým spoločníkom moderného profesionála v kancelárii i na cestách. V jednom prístroji snúbi mimoriadnu mobilitu a vysokú odolnosť – jeho horčíkové šasi je extrémne ľahké a zároveň robustné. Spoločnosť Dynabook navrhla Portégé X30L-G tak, aby vyhovoval vojenským štandardom MIL-STD-810G a odolal extrémnym podmienkam. Notebook bol podrobený testom na pád, zmeny teplôt, vlhkosti a prašného prostredie.
Vykonané skúšky preukázali jeho celkovú odolnosť vzhľadom k zabezpečeniu náročných požiadaviek dnešných mobilných pracovníkov. Jeho antireflexné 13 „IGZO FHD LCD displej vyvinutý spoločnosťou Sharp, poskytuje pri zníženej spotrebe energie v porovnaní so štandardným LCD vysoký jas 470 NIT. Vďaka výdrži na batérie až 14,5 hodiny * (s displejom IGZO) a funkciu rýchleho nabíjania, ktorá zaisťuje 4-hodinovej výdrž po iba 30 minútach nabíjania, sa užívatelia nemusia na cestách obávať nečakaného prerušenia práce.

Ľahký, ale výkonný

Napriek veľmi ľahkému a kompaktnému prevedeniu ponúka Portégé X30L-G vysoký užívateľský komfort bez kompromisov. Najnovšie procesory Intel Core ™ 10. generácie a široký výber úložísk SSD vrátane SATA, rýchlych PCIe diskov a Intel® optání prispieva k tomu, aby užívateľ zvládol všetky pracovné úlohy s vysokou produktivitou.
Rýchla operačná pamäť DDR4 SDRAM RAM zodpovedá nárokom dnešných firemných aplikácií a čítačka Micro SD kariet pridáva ďalšie možnosti prenosného úložiska.

„Uvedenie modelu Portégé X30L-G demonštruje náš záväzok vyvíjať zariadenia, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na potreby moderných pracovníkov. Toto zariadenie ukazuje, ako naše vývojové tímy dokážu zabaliť výkonné profesionálne vlastnosti do stále kompaktnejších prístrojov, „hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH. „Nová generácia ľahkých zariadenia je tu a my sme radi, že sa radíme medzi jej priekopníkmi.“

Rozsiahla konektivita a prvotriedne zabezpečenie

Nový notebook ťaží zo širokej škály možností pripojenia sieťových aj periférnych zariadení. Port USB Type-C umožňuje užívateľom nabíjať, pripájať sa k displejom či prenášať dáta prostredníctvom jediného konektora.
Cez ultra tenký dizajn je zariadenie vybavené portom HDMI v plnej veľkosti a dvoma portami USB 3.0, takže užívatelia nemusia myslieť na to, aby so sebou mali neustále príslušné adaptéry. Voliteľná dokovacia stanica USB-C naopak v kancelárii umožňuje okamžité pripojenie niekoľkých periférií jedným káblom. Pokiaľ ide o sieťové pripojenie, najnovšie modul Intel® 802.11ax (WiFi 6) + BT 5.0 WiFi podporuje vyššie rýchlosti s väčšou šírkou pásma a port Gigabit-LAN ​​umožňuje ľahký a rýchly prístup k sieťovým prostriedkom v kancelárii.

Pre každú spoločnosť je prioritou dôsledné zaistenie bezpečnosti citlivých dát. Aby boli podniky chránené pred neustále sofistikovanejšími kybernetickými hrozbami, ponúka preto Portégé X30L-G vysokú mieru zabezpečenia a rad nástrojov pre účinnú správu. Pred nevyžiadaným prístupom k podnikovým dátam chráni notebook systémy Windows Hello a Intel Authenticate v spojení s biometrickým overením tváre a čítačkou odtlačkov prstov. Ďalšiu vrstvu robustný ochrany pridávajú napríklad Trusted Platform Module 2.0 (TPM) či vlastné BIOS spoločnosti Dynabook.

Portégé X30L-G bude k dispozícii od polovice februára 2020. Viac informácií o zariadeniach Dynabook nájdete na http://www.cz.dynabook.com.

¹ Medzi 13 „notebooky s 10. generáciou procesorov Intel Core U Series k 27. decembru 2019 podľa prieskumu spoločnosti Dynabook Inc.

* V závislosti od konfigurácie

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Sú optické médiá naozaj mŕtvou technológiou ?

Nie, práve naopak, optické médiá sú stále „IN“ a sú dôležité a prínosné viac ako inokedy. Sú jedným z najdôležitejších doplnkov cloudu a SSD a HDD úložísk, pretože majú výhody, ktoré ostatné technológie nemajú. To ale neznamená, že SSD a HDD tu nemajú svoje miesto; bezprostrednosť prístupu a masívna kapacita sú ich hlavnými prednosťami. Nanešťastie majú, ale aj svoje nevýhody, o ktorých si niečo povieme nižšie.

27. januára 2020

Užitočné tipy, ako predĺžiť životnosť batérie smartfónu (nielen) v zime

Postupné znižovanie životnosti batérie smartfónu je prirodzený jav, ktorému sa nedá úplne vyhnúť. Existujú však opatrenia, ktorými môžete život batérie – a teda aj samotného smartfónu – predĺžiť. Stačí poznať zásady správneho nabíjania.

24. januára 2020

Dve nové autokamery Niceboy

Niceboy aktuálne predstavil hneď dve autokamery s praktickým magnetickým držiakom. Full HD kamera vyššieho radu nesie názov PILOT XR. Je vybavená GPS modulom a je možné ju ovládať cez Wi-Fi pomocou aplikácie v mobilnom telefóne. Cenovo dostupnejší model s označením PILOT XS má zabudovaný 1,5 palcový displej a disponuje doplnkovými funkciami ako G-senzor, detekcia pohybu či natáčanie v slučke.

22. januára 2020

Tlač vo firmách sa mení. Akým smerom sa posunie v roku 2020?

Digitalizácia hýbe svetom a ochrana životného prostredia dopadá na všetky odvetvia. V nasledujúcich rokoch si musia aj výrobcovia tlačových zariadení položiť otázku, akým smerom sa vydať. Rok 2020 prináša mnoho výziev. Ktorých päť trendov nevyhnutne ovplyvní tlač?

22. januára 2020

Casio Vintage, návrat do minulosti.

Retro sa znovu vracia do módy alebo ani nikdy z nej neodišlo.
V retro štýle sa nesú hodinky CASIO Retro Vintage A168WG-9WDF.

21. januára 2020

WESTech sa stáva 100% vlastníkom retailovej siete ProGamingShop.sk a MP3.sk

WESTech sa stáva 100 % vlastníkom e-shopov a retailovej siete ProGamingShop.sk a MP3.skSpoločnosť WESTech, jeden z najväčších slovenských distribútorov produktov v oblasti IT, je od konca roku 2019 výhradným vlastníkom e-shopov a retailovej siete ProGamingShop.sk a MP3.sk.  Priemerne každá siedma domácnosť na Slovensku  si kúpila hru cez ProGamingShop.sk v 2019. Rovnako sa darilo sieti MP3.sk, ktorá predala viac ako 30 000 mobilných telefónov. Tržby vzrástli medziročne  o 10 %.

17. januára 2020

Huawei Watch GT 2 prichádzajú na Slovensko už aj v menšej verzii

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh ďalšiu verziu inteligentných hodiniek Huawei Watch GT 2. Nová generácia si svojimi vylepšenými funkciami a perfektnou výdržou batérie získala množstvo používateľov. Teraz prichádza v menšej verzii a s elegantnejšími prevedeniami remienkov. Ide o ideálnu voľbu predovšetkým pre ženy.

15. januára 2020

Brian Tien menovaný viceprezidentom spoločnosti Zyxel pre globálny predaj a marketing

Spoločnosť Zyxel Networks dnes oznámila menovanie Briana Tiena do funkcie viceprezidenta pre globálny predaj a marketing. Brian Tien so sebou do tajwanskej centrály Zyxelu prináša viac než 20 rokov skúseností získaných v priebehu pôsobenia v predných technologických firmách.

8. januára 2020

Nové televízory radu MicroLED, QLED 8K a Lifestyle TV od Samsungu v premiére na veľtrhu CES 2020

Televízne novinky sú určené pre domáce kino aj pre moderne prepojený životný štýl, ponúkajú skvelý obraz, zvuk a inteligentné funkcie.

7. januára 2020

Predstavujeme nového akčného hrdinu: očakávaný fotoaparát EOS-1D X Mark III bude bleskurýchly

Spoločnosť Canon Europe dnes na trh uviedla fotoaparát EOS-1D X Mark III určený predovšetkým pre športovú a wildlife fotografiu. Profesionálnym fotografom ponúka takmer neobmedzené možnosti a mimoriadnu rýchlosť.

7. januára 2020

Odporúčané

Nový projekt Samsungu pripravuje mladých ľudí na prácu budúcnosti

Svet práce sa mení závratným tempom. Silnie dôraz na neformálne vzdelávanie a žiadané sú predovšetkým zručnosti, ktoré odlišujú ľudí od strojov – kreativita a emočná inteligencia.

9. januára 2020
TEST

Test | Recenzia

Veľké prekvapenie v redakcii: Langie S2, multiúčelový hlasový prekladateľ do vrecka

Prekladač do vášho vrecka LANGIE S2 pre všetkých, ktorí radi cestujete, ale neradi na preklad do cudzieho jazyka vyťahujete svoj mobil.

20. decembra 2019
TEST

Test | Recenzia

AOC X24P1: IPS monitor za dve stovky je ideál na doma i do práce

Každý z nás pozerá na monitor počítača niekoľko hodín denne a je nesmierne dôležité vybrať si nielen ten s pekným, ale aj zdravým obrazom.

18. decembra 2019
TEST

Headset pre hráčov

Test slúchadiel eShark ESL-HS2 KUGO: Zlatá stredná cesta

Elegantné slúchadlá, ktoré stanovujú kvalitatívny štandard pre svoju cenovú kategóriu.

20. novembra 2019

Surfujte doma bez starostí a meškaní s uceleným riešením OneMesh

Technológie sa neustále vyvíjajú vo všetkých oblastiach, a nie inak tomu je u bezdrôtových sietí. Dnes sa vsádza predovšetkým na rýchlosť, plynulosť, kapacitu pripojenia a skvelé pokrytie.

18. novembra 2019
TEST

Káblové slúchadlá pre hráčov

Test Niceboy ORYX X600: Priestorový zvuk imidžovo

Trh so slúchadlami pre hráčov je nepochybne presýtený, čo vplyvom konkurenčného tlaku dáva možnosť získať dobrú kvalitu za rozumné peniaze. Napríklad ako Niceboy ORYX X600.

15. novembra 2019

Atraktívny dizajn spojený s prvotriednou monitorovou technológiou

AOC predstavuje nový Q27T1 – navrhnutý štúdiom F. A. Porsche –  prichádza do obchodov

5. novembra 2019

Prichádza Samsung nákupná horúčka plná zľavových kupónov

V rámci akcie dostane zákazník zľavový kupón, ktorý môže využiť pri kúpe ďalších ľubovoľných produktov Samsung.

4. novembra 2019

Xerox vylepšil tlačiareň iGen 5 o tlač fluorescenčnej farby na extra dlhý arch XLS

Xerox zdokonaľuje vlastnosti tlačového stroja Xerox iGen 5 o žltú fluorescenčnú farbu a extra dlhý arch XLS.

30. októbra 2019

SDC19: Samsung predstavuje nové notebooky Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion

Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion ponúkajú bezkonkurenčnú prenosnosť a bezproblémovú kontinuitu naprieč zariadeniami bez kompromisov ohľadne výkonu.

30. októbra 2019