Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi

Keď budete najbližšie v Šali vidieť mestskú políciu, dobre sa pozrite, či hliadka práve nejazdí elektromobil značky Nissan. Je celkom pravdepodobné, že na takúto hliadku narazíte. Polícia v okresnom meste dostala do užívania dva kusy elektricky poháňaných vozidiel Nissan, za ktoré dokopy zaplatila 54-tisíc eur vrátane polepu. „Deklarovaný dojazd je 160 kilometrov, takže tých 130 kilometrov […]

Keď budete najbližšie v Šali vidieť mestskú políciu, dobre sa pozrite, či hliadka práve nejazdí elektromobil značky Nissan. Je celkom pravdepodobné, že na takúto hliadku narazíte. Polícia v okresnom meste dostala do užívania dva kusy elektricky poháňaných vozidiel Nissan, za ktoré dokopy zaplatila 54-tisíc eur vrátane polepu.

Deklarovaný dojazd je 160 kilometrov, takže tých 130 kilometrov môžeme spoľahlivo počítať. Pre potreby našej polície to postačuje,“ povedal pre TASR primátor Šale, Jozef Belický.
Dve vozidlá pre mestskú políciu v Šali skutočne niečo znamenajú, pretože doteraz mali vo vozovom parku tiež iba dve – jedno so spaľovacím motorom a druhé nepojazdné po havárii. Je to tragikomické, avšak odráža to realitu slovenských miest.
Priamo v Šali sa nachádza aj verejne dostupná nabíjacia stanica pre elektromobily, pričom nové vozidlá dokáže nabiť na 80 percent v priebehu 30 minút.
 
 

Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi (foto: TASR)

Mestská polícia v Šali jazdí dvomi elektromobilmi (foto: TASR)

Čítajte aj ďalšie podobné články:

TEST

Videotest lacného elektromobilu VXT e-Choice VAN XL

11. decembra 2018

Slovensko otvorilo prvú ultrarýchlu nabíjačku v strednej Európe

22. novembra 2018

Elektrifikáciu vozidiel Mercedes-Benz urýchli vyše 11-miliárd eur

17. októbra 2018

BMW iNEXT – odvážny koncept elektrického SUV

17. septembra 2018

Iba 18-ročný Američan prestaval Toyotu Celicu 1980 na elektrinu, prejde do 210 km

29. januára 2018