Circle 2 kamery teraz spolupracujú aj s Apple HomeKit

Spoločnosť Logitech dnes oznámila, že domáca bezpečnostná kamera Circle 2 teraz spolupracuje so súborom aplikácií Apple HomeKit. Stačí, aby ste nastavili spojenie kamery Circle 2 Wired s aplikáciou Apple Home, aby ste si mohli užívať prístup k živému videu prenášanému z kamery na váš iPhone® a iPad®. K dispozícii budete mať oznámenia na uzamykacej obrazovke iPhone a iPad alebo priamo na hodinkách Apple Watch® a môžete používať príkazy, ktoré automaticky spustia určité akcie, napríklad sa môžu samé rozsvietiť svetlá, akonáhle kamera detekuje v zornom poli pohyb.

„Balík HomeKit skutočne dopĺňa jednoduchosť nastavení a používanie kamier Circle 2,“ povedal Vincent Borel, riaditeľ nových oborov v spoločnosti Logitech. „Zameriavame sa na funkcie, ktoré majú v živote zmysel a ktoré vám umožnia ľahko a bezpečne ovládať kameru Circle 2 a súčasne rozšíria jej možnosti. Môžete na iPade napríklad skontrolovať, čo robia vaše deti v inej miestnosti, alebo mať väčší pokoj keď opustíte domov – vďaka HomeKit sú kamery Circle 2 ešte väčším prínosom pre vás aj vašu rodinu.“

Circle 2 s balíčkom HomeKit vám poskytne prístup k živému záberu z kamery v aplikácii Home na vašom iPhone, iPade alebo v Apple Watch, a to doma, keď ste pripojení na rovnakú Wi-Fi sieť, alebo na diaľku, pokiaľ si nastavíte svoju Apple TV® alebo iPad ako domáci hub. Pokiaľ ste v kuchyni a chcete vidieť, kto je pri dverách, môžete ľahko požiadať asistentku Siri, aby zobrazila živý záber kamery – stačí povedať: „Hey Siri, show me the Home Security camera.“

O činnosti kamery Circle 2 môžete byť priebežne informovaní, zatiaľ čo budete mimo aj na uzamykacej obrazovke vášho iPhone alebo iPad alebo hodinkách Apple Watch. Rovnako môžete využiť senzor pohybu kamery Circle 2 na automatické spúšťanie určitých akcií, napríklad rozsvietenie svetiel pri detekcii pohybu, čo môže účinne odradiť nežiadúcich návštevníkov, aj keď nie ste práve v dosahu. Navyše môžete používať sesterskú aplikáciu Logi Circle pre operačný systém iOS, ktorá vám ponúkne ďalšie vyspelé funkcie, napríklad náš obľúbený video denník Day Briefs.

So softvérovým balíčkom Apple HomeKit spolupracuje ako kamera Circle 2 Wired pripojená káblom, tak aj kamery pripojené do držiaku do elektrickej zásuvky Plug Mount alebo držiaku na okno Window Mount.

Cena a dostupnosť

Noví aj súčasní majitelia kamier Circle 2 Wired môžu využívať možnosti novo integrovaného balíku HomeKit už dnes (súčasní používatelia kamier Circle 2 by sa mali pozrieť sem na pokyny týkajúce sa update). Kamera Circle 2 Wired je k dispozícii u vybraných partnerov za cenu 199€. Od októbra bude tiež v predajniach spoločnosti Apple a na Apple.com. Držiak na okno Circle 2 Window Mount bude rovnako k dispozícii v predajniach Apple za 39,95 USD. Držiak do elektrickej zásuvky Circle 2 Plug Mount bude možné zakúpiť na Apple.com za 29,95 USD. Ďalšie informácie môžete získať na adrese Logi.com/Circle2.