5 bodový systém a technika, s ktorými zvládnete všetko

Snívate o tom, že raz napíšete román, otvoríte si vlastnú firmu alebo budete mať dokonalé telo? Plánovanie a sny sú síce dôležité, no nestačí ich mať len v hlave. Je dobré prejsť od myšlienok k činom. A najlepším spôsobom, ako začať, je prestať o všetkom len hovoriť a konať.

Takto si môžete svoje sny konečne aj splniť a prestať si uťahovať opasky iba preto, že vás už rozpočet ďalej jednoducho nepustí. Nehovoriac o tom, ak pri plnení svojho sna o vlastnej firme využijete ponuku virtuálneho sídla, s ktorým ušetríte čas aj nemalé peniaze.

Tajomstvo spočíva v tom, že svoj sen premeníte na konkrétnu víziu. Vízia sa líši od sna v tom, že je štruktúrovaná, zameraná, udržateľná a založená na realitách každodenného života. Núti vás k akcii.

A rovnako dobre vám pri prechode z pominuteľných fantázií k skutočným výsledkom pomôže aj našich päť krokov.

  1. Skúste si sen vizualizovať

Vizualizácia je technika, ktorá vytvára požadovaný život pomocou sily fantázie. Jednoduché vizualizačné techniky pomáhajú ľuďom zmeniť sny na budúce príležitosti. Športovci ju využívajú, aby sa prispôsobili dokonalosti a úspechu v súťažiach. Vy tak môžete urobiť pri stanovovaní si vašich cieľov, ktoré sa týkajú plánovaného zakladania spoločnosti. A pri šálke lahodnej výberovej kávy vám to pôjde najlepšie.

  1. Urobte si z vlastných snov prioritu

Dobrým spôsobom, ako si celý tento postup zjednodušiť, je mentálne začať od konca. To znamená, že ak niečo v živote chcete dosiahnuť, mali by ste si uvedomiť, čo konkrétne to bude.

Ale pozor, ciele by mali vytvárať určité napätie, no zároveň by nemali by byť príliš ľahké. Nemali by sa ani vzďaľovať od reality, inak bude ich dosiahnutie náročné. Je teda dôležité si stanoviť cieľ, ktorý nebude jednoduchý, ale dosiahnuteľný. A pokiaľ by bol váš cieľ náhodou nereálny, mali by ste ho jednoducho zmeniť.

  1. Sledujte svoj pokrok

Jednou z výhod štruktúrovaného prístupu k stanovovaniu cieľov a vízii je, že ľudia jasne vidia, ako ich každá akcia posúva smerom k hlavnému cieľu. Motivuje a pomáha zrýchľovať. Naopak, ak sú sny nejasné, rovnako náročné sa bude k nim priblížiť.

  1. Získajte podporu

Sny, ktoré sú ďaleko od reality, a ktoré neprinášajú výsledky, sa aj ťažko dosahujú. Realistická vízia prispôsobená cieľu je na tom úplne inak. Vytvorte si presvedčivý plán, vďaka ktorému získate v okolí podporu. Zdieľanie vašej vízie s ostatnými je v podnikaní užitočné. Ľudia začnú vaše túžby a priority chápať lepšie, vďaka čomu sa snažia prispieť k vášmu úspechu.

  1. Naučte sa hovoriť Nie

Motivačné príbehy nás denne presviedčajú o tom, že dnes môžete dosiahnuť čokoľvek. Dosiahnutie cieľa je však priamo závislé od súčasnej reality. Vzdajte sa preto nerealistických snov, ktoré z vás iba zbytočne vysávajú energiu a kreativitu. Nebojte sa hovoriť nie. Namiesto toho si stanovte dosiahnuteľné ciele, v opačnom prípade „dostanete po nose“. Nikdy neprestaňte snívať. Sú to sny, ktoré z nás robia človeka. Posilňujú našu osobnosť a vedú nás v živote ďalej.

Ale pozor, byť snílkom a premieňať si sny na niečo hmatateľné sú dve zásadne odlišné veci.