Image

Abit predstavuje svojich bojovníkov AW9D a AW9D-MAX

Čítať tlačové správy k jednotlivým produktom, čítať slogany, ktorými sa jednotlivé produkty na trh uvádzajú je niekedy naozaj zábavné. Spoločnosť Abit dnes predstavila novú sériu základných dosiek AW9D, konkrétne dva kúsky z nej Abit AW9D a AW9D-Max. Hlavne prívlastok tej druhej stojí za citovanie:

Abit AW9D-MAX je esenciou Bušida, skutočná cesta bojovníka (rytiera/samuraja). Bola navrhnutá pre jediný cieľ – zničiť konkurenciu… So špičkovou silou vo vlastnostiach a mentálnou pohotovosťou, spravodlivá cesta dominancie osvietenstva a pravdy prichádza z doskou AW9D-MAX… Uffff… Prejdime radšej k technickej špecifikácií :-).

Image

Abit AWD9-MAX – bojovník so srdcom samuraja.

Že to je naozaj prvotriedny kúsok (AWD9-MAX) o tom niet pochýb. Doska je plne pripravená na príchod štvorjadrových procesorov Intel. Pozostáva z čipsetu Intel 975X a južného mostíka ICH7R. Na doske nájdeme LGA775 päticu takže bez problémov zvládne aj najnovšie procesory Intel Core 2 Duo. Zbernica je 1066 MegaHertzová, na doske sú štyri 240-pinové DIMM DDR2 sloty schopné pojať až 8 GB pamäte RAM s frekvenciami 800/667/533 MHz. Okrem nich obsahuje doska 2x PCI Express ×16 sloty (plná podpora ATi Crossfire), 2x PCI Express ×1 a jeden klasický PCI slot. Na doske tiež nájdeme 2x Firewire, 2x PCI-E Gigabyt Ethernet, 8x USB 2.0, 7x SATA 3G RAID 0/1/10/5 + jeden externý SATA port + jeden klasický IDE. O zvuk sa postará 7.1 kanálový audio kodek Realtek ALC882M s podporou Dolby Master Studio zvuku. Základná doska pôsobí hneď na prvý pohľad veľmi robustným dojmom, vidíme, že polovodičový kondenzátor je obalený do robustného kovaného „panciera“, chladenie zabezpečuje patentovaný smrteľne tichý chladiaci systém Silent OTES 2, skončila éra hlučných ventilátorov, nastala éra tepelných trubíc.

Image

Abit AWD9

Abit AW9D predstavuje málinko odľahčenú verziu predchádzajúcej základnej dosky, len so štyrmi SATA 3.0 portami, jedným PCI-E Gigabyt Ethernet radičom a jednoduchším systémom chladenia (Silent OTES). Základné dosky by mali byť dostupné v najbližších týždňoch za cenu vyššiu ako 200 USD.

ZDROJ: Abit

{moscomment}