ADATA – USB disk pre smartfóny?

Viete ako dostať dáta do mobilu? Stačí pripojiť USB redukciu s microUSB konektorom na miniatúrny USB disk a pripojiť sa k mobilným zariadeniam s OS Android. A funguje výborne!

 

ADATA UD320 vyzerá ako klasický miniatúrny USB kľúčik, no okrem USB konektoru disponuje aj micro USB konektorom. V počítači si jednoducho skopírujete potrebné súbory na klasický USB disk s kapacitou 16, alebo 32 GB a následne ho pripojíte k akémukoľvek mobilnému zariadeniu s micro USB konektorom a systémom Android 4.1 a vyšším. Celé zariadenie, s viac ako dobrou cenou, ktorá je akceptovateľná pre každého, môžete nosiť ako prívesok na kľúčoch, alebo priamo na šnúrke pri mobile a kedykoľvek si rozšíriť kapacitu svojej pamäte. Vopred si však overte verziu OS Android, pretože podpora tejto funkcie je len od 4.1 vyššie. Pri starších systémoch vám toto riešenie nebude fungovať, tabže by ste ho využili len ako USB kľúčik. Pri jeho cene však niet čo váhať!

Zabudnite teda na externé wi-fi disky a prepájanie smartfónu s počítačom, keďže aj väčší objem dát môžete do svojho smartfónu alebo tabletu preniesť pohodlne pomocou univerzálneho USB kľúča. Funkciu USB On-The-Go podporuje obrovské množstvo nielen Android zariadení, takže využitie si určite nájde. Tento výborný nápad oceníte najmä teraz v lete počas dovoleniek.

 

Cena: od 14 eur

+ univerzálnosť
+ cena
+ jednoduchosť použitia

– podpora Android 4.1 a vyšší

Hodnotenie: 95%