Ako sledovať domáce zvieratá?

Urobí vám pes, či mačka občas doma neporiadok? Alebo sa vám len cnie za domácim maznáčikom? Prostredníctvom cenovo dostupného kamerového systému môžete ľahko sledovať, čo práve robia vaše zvieratká, aj keď nie ste doma. Ako mať domácich miláčikov pod kontrolou?

img44354581ec1a82595

 

1. Nainštalujte si kameru

Najprv sa rozhodnite, aká kamera je pre vás tá pravá: D-Link® Wireless N Network Camera (DCS-930L) alebo (DCS-932L), infračerveným osvetlením pre nočné videnie do 5 metrov, ktorá tak umožňuje sledovanie vo dne aj v noci . Ďalej je potrebné si rozmyslieť, ako kamery rozmiestnite. Oba modely majú pevnú základňu umožňujúci montáž kamery na prakticky ľubovoľný plochý povrch – napríklad na polici alebo vrch skrine. Alebo môžete kameru priskrutkovať na stenu alebo strop.

Domáce zvieratá sa zvyčajne pohybujú po niekoľkých obľúbených miestach – tá budete určite poznať (a ak nie, stačí sa pozrieť, kde je najviac zvieracích chlpov). Práve na tie miesta sa potom zrejme zameriate. Ak má váš Alík voľný prístup na dvor, uvažujte o tom, či jednu z kamier nevystrčit z okna na poschodí.

KameryDCS-930L a DCS-932L sú bezdrôtové, takže okrem prívodu napájania si nemusíte robiť starosti s kabelážou. Obe kamery používajú protokol 802.11n pre bezdrôtové siete, ktorý má oveľa väčší rozsah než predchádzajúce verzie 802.11g. Jeden účet môže podporovať až 32 kamier – čo stačí na pokrytie aj dosť veľké oblasti.

 

2. Zapojte kamery do siete

Vaše existujúce bezdrôtová sieť zrejme podporuje DCS-930L (ak ešte bezdrôtovú sieť nemáte, je D-Link DIR-645 Whole Home Router 1000 vynikajúce smerovač pre domácu bezdrôtovú sieť). Vy len potrebujete každú kameru pridať do siete tak, že budete postupovať podľa sprievodcu inštaláciou kamery. Je to naozaj veľmi jednoduché a trvá to len pár minút.

camera

 

3. Sledujte streamované video

Akonáhle pripojíte kamery do siete, budete mať prístup k obrazu naživo prenášanému kamerami, a to aj z vášho zariadenia iPhone alebo Android, ak si na ne nainštalujete bezplatnú aplikáciu mydlink ™. Alebo, ak budete používať osobný počítač, máte okamžite k dispozícii portál mydlink, a to cez bežný internetový prehliadač. Ak vyžadujete pokročilejšie funkcie, môžete využiť softvér D-ViewCam®, ktorý vám môže zasielať upozornenie (vrátane upozornenia na zaznamenaný pohyb), alebo si v ňom môžete naplánovať záznam (napríklad len na dobu, kedy ste v zamestnaní a pod.)

Začiatky práce s kamerami pre sledovanie domácich zvierat sú naozaj veľmi jednoduché. Bezdrôtové kamery D-Link sú nenákladné a ľahko inštalovateľné riešenie, ktoré vás zbaví starostí o to, či sú vaši domáci miláčikovia v poriadku, zatiaľ čo vy nie ste doma. Okrem toho sa ich prostredníctvom môžete kúsky svojich zvieratiek aj náramne baviť.

Pamätajte: Zvieratká často robia neplechu, keď si myslia, že ich nikto nevidí. Teraz ich môžete mať pod dohľadom neustále, aj keď ste v práci alebo na víkendovom pobyte.