Ako v lete stihnúť všetky športové udalosti?

Prieskum prevedený spoločnosťou Logitech v spolupráci s agentúrou Opinion Matters ukázal, že každý piaty Európan bude sledovať športové udalosti na viac než jednom zariadení, aby nepremeškal žiadnu športovú akciu tohto leta. Medzi Európanmi, ktorí budú na sledovanie športových prenosov používať viac zobrazovačov – napríklad tablety, televízory alebo smartphony – mierne prevažujú muži nad ženami. Dva prístroje hodlá používať 20 percent mužov, zatiaľ čo len 17 percent žien. Je zaujímavé, že 66 percent mužov v Európe má nadvládu nad diaľkovými ovládačmi.

 

Pravidlá, ako nevypadnúť z hry

Leto tohto roku prináša toľko športových udalostí, že je celkom pravdepodobné, že budeme sledovať aj zápasy, ktoré nás síce zaujímajú, ale príliš im nerozumieme. Keďže sa núka väčší počet zápasov a udalostí, logicky je väčší aj objem pravidiel, ktoré by sme mali poznať. Tento výskum odhalil aj niekoľko „sliedivých“ štatistík, ktoré popisujú rozdiely medzi mužmi a ženami, pokiaľ ide o znalosť pravidiel športu, na ktorý sa dívajú – nech už ide nabifľované o vedomosti, alebo naopak predstierané. Medzi zistenými skutočnosťami napríklad nájdete:

• Chlapi poznajú: Viac než polovina (57 percent) európskych mužov – na rozdiel od 40 percent žien – už pravidlám rozumie, takže sa ich učiť nemusia.
• Sila vedieť: Pätina európskych mužov a o niečo viac než pätina žien sa pred zápasmi pravdepodobne pozrie na pár hlavných štatistík, aby vyzerali zasvätene.
• Predstieranie: Takmer každý dvadsiaty muž v Európe predstiera, že rozumie pravidlám rôznych športov, pretože mu to uľahčí život.
• Muži chcú vedieť viac: Počas spoločného sledovania športových udalostí bude asi 20 percent európskych mužov vyhľadávať informácie o hráčoch na svojich tabletoch alebo notebookoch, aby mali všetky aktuálne a čerstvé údaje. Podobné plány má len o trochu menej žien (16 percent).

„Športové akcie počas tohto leta iste uchvátia celý národ a viac ľudí než inokedy bude chcieť zdieľať svoje zážitky s priateľmi – či už osobne v obývačke pred televízormi s priateľmi a rodinou, alebo prostredníctvom sociálnych sietí,“ povedal Frédéric Boutin, senior manager Digital Home v spoločnosti Logitech. „Je nám jasné, že obývačky budú v centre diania všetkých udalostí u tých, čo chcú šport sledovať v televízii, a diaľkové ovládače Harmony im ponúknu lepšiu kontrolu nad programami, ktoré budú v lete v televízii. Navyše odbúravajú nutnosť používať jednoúčelové diaľkové ovládače pre jednotlivé prístroje.“

Keď sa zíde viac ľudí a budú sa chcieť dívať na rôzne športy na viacerých obrazovkách, Logitech vám pomôže, užiť si tohtoročné športové leto naplno. Ak máte v úmysle sledovať šport v televízii, môže vám to spríjemniť univerzálny diaľkový ovládač Harmony One+, ktorý dokáže riadiť až 15 rôznych zariadení. Jeho nastavenie je jednoduché a rýchle, čo sa hodí keď nechcete prísť o žiadnu športovú lahôdku.

 

Pokiaľ používate tablety, má pre Vás Logitech celý rad doplnkov– napríklad stojan Logitech AV Stand pre iPad alebo Logitech Speaker Stand – takže vyhovie všetkým potrebám a používanie tabletu alebo smartphonu bude pohodlnejšie.