ALFA – osvedčený softvér pre jednoduché účtovníctvo

 

 

Program ALFA je obľúbený softvér pre vedenie kompletnej ekonomickej agendy jednoduchého účtovníctva. Program má jednoduché a intuitívne ovládanie a ak viete ovládať počítač, zvládnete v ňom pracovať aj Vy.  

                               

S programom ALFA môžete začať pracovať prakticky okamžite a bez školenia. Ovládanie je prehľadné a veľmi intuitívne, takže stačí mať naozaj základné skúsenosti práce s počítačom. V programe je zapracovaná vždy aktuálna legislatíva, čo je pre podnikanie veľmi dôležité. Na rozdiel  od niektorých softvérov, nemusíte nič nastavovať , program si sám stiahne novú verziu z internetu a nastavenia sa zaktualizujú. Program je pripravený pre elektronickú komunikáciu s daňovým úradom, ktorá by mala byť spustená od 1. 4. 2012. Taktiež umožňuje pri úhradách faktúr v hotovosti danú faktúru uhradiť priamo cez ECR (povinnosť od 1. 1. 2012).

 

 

 

 

 

Program ALFA je vhodný pre každého živnostníka alebo firmu, ktorá vedie jednoduché účtovníctvo. Je pritom jedno, či ide o platcu, alebo neplatcu DPH, v programe nájdete všetko potrebné – účtovníctvo, fakturáciu, sklad, jazdy, evidenciu DPH, majetok a ďalšie agendy. Program je ideálny pre firmy prijímajúce úhrady v hotovosti za vystavené faktúry, pretože podporuje väčšinu registračných pokladní firmy Elcom a fiskálnych modulov od firmy Varos a Elcom. Navyše, pri maloobchodnom predaji v ALFE je evidencia skladových zásob jednoduchšia, pretože ALFA prenáša údaje priamo z registračnej pokladne do skladu.

 

Bezplatná demoverzia programu, ktorú si môžete stiahnuť zo stránok výrobcu, umožňuje neobmedzené vystavovanie faktúr alebo vyplnenie daňových priznaní (DPFO a DPMV). Určite sa oplatí vyskúšať.

 

V programe sú prepojené všetky evidencie a číselníky pri vkladaní nových údajov. Podporuje spätné opravy zápisov v ľubovoľnej evidencii. Ak sa pomýlite alebo chcete nejaký doklad dodatočne doplniť a upraviť, nepredstavuje to žiadny problém. Firmu si môžete rozdeliť na jednotlivé strediská, čo sprehľadní kontrolu stavu vášho podnikania. Bezpečnosť dát zabezpečí systém zálohovania s modulom kontroly dát.

 

Program ALFA je dostupný v niekoľkých zostavách, z ktorých si iste vyberie každý. Základná zostava ALFA Štandard je vhodná pre neplatcov DPH s malým skladom (do 50 položiek). Umožňuje viesť účtovníctvo pre dvoch podnikateľov len za 118,80 € vrátane DPH. Verzia ALFA Profesionál je určená pre platcov DPH s malým skladom a rovnako umožňuje viesť účtovníctvo pre dve firmy iba za 202,80 € vrátane DPH. Ak potrebujete, môžete si rozšíriť tieto zostavy o neobmedzený sklad alebo devízové pokladne. Chcete viesť viesť účtovníctvo viacerým firmám? Potom je pre vás vhodná zostava ALFA Multiverzia za 274,80 € vrátane DPH, s neobmedzeným počtom platcov i neplatcov DPH.

 

Najvyššia zostava ALFA Maxi nemá žiadne obmedzenia počtu spracovaných účtovníctiev alebo skladu a obsahuje aj doplnkový modul sieť. Kúpite ju len za 394,80 € vrátane DPH.

 

Pri kúpe programu získate Balík podpory na 1 rok zadarmo. To znamená, že po obdobie 1 roka môžete bezplatne využívať telefonické poradenstvo k programu (HOTLINE) a sťahovať nové verzie programu s aktuálnou legislatívou. Po uplynutí tohto času môžete program naďalej legálne používať, no bez možnosti aktualizácie a poradenstva. Balík podpory sa však dá kedykoľvek obnoviť za symbolických 20 % z ceny programu na ďalší rok.

 

 

 

 

 

 

 

Čo získate v demoverzii ALFA ZADARMO:

 

V demoverzii ALFA môžete zadarmo vystavovať ľubovoľné množstvo faktúr bez obmedzení! Taktiež môžete zadarmo vyplňovať a tlačiť daňové priznania k motorovým vozidlám alebo k dani z príjmu FO (Typ A a B). Nemusíte už zháňať tlačivá, stačí ich vytlačiť na bežný papier – tieto tlačivá sú akceptované daňovými úradmi.

V účtovníctve môžete v každom účtovnom roku zaúčtovať až 250 dokladov do peňažného denníka so súčtom príjmov max. 3 500 EUR a v sklade najviac 120 skladových pohybov. Ak počas jedného účtovného roka neprekročíte uvedené limity, môžete viesť účtovníctvo zadarmo a legálne!

 

 

 

Prečo vyskúšať ALFA jednoduché účtovníctvo teraz:

Daňové priznania vyplníte zadarmo

Faktúry vytvoríte zadarmo

Program zvládnete ovládať aj vy

Ide o overený softvér – už 16 rokov na trhu

Vždy obsahuje aktuálnu legislatívu

Ideálny softvér pre vedenie jednoduchého účtovníctva

 

 

 

 

 

Daňové priznania v programe ALFA ZADARMO!

Už žiadne zdĺhavé vypisovanie tlačív daňových priznaní rukou. Už žiadne dlhé cesty na daňové úrady. Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel alebo daňové priznanie k dani z príjmu fyzických osôb (Typ A a B) vyplníte jednoducho v programe ALFA. Tlačivá potom vytlačíte na vlastnej tlačiarni, podpíšete a pošlete na daňový úrad poštou. Daňový úrad tieto tlačivá akceptuje.

Výhoda oproti vyplneniu tlačív na internete je tá, že dáta máte uložené vo svojom počítači, takže sa k nim môžete kedykoľvek vrátiť, opraviť ich alebo vytlačiť kópie.