Alza novinky

Exkluzívne na Alza.sk si teraz môžete kúpiť dvojicu noviniek od spoločnosti Logitech, súpravu bezdrôtovej klávesnice a myši a prenosnú kameru na sledovanie domova. K súprave pripojíte až tri počítače zároveň a štýlová kamera vám okrem iného sprostredkuje obojstrannú komunikáciu. To však nie je všetko. Čo ďalšie dokážu?

Logitech MK850 Performance nahradí tri klávesnice a myši

Ak trávite pri počítači každý deň veľa hodín a práve si vyberáte bezdrôtovú klávesnicu a myš, mali by ste spozornieť. Novinka Logitech MK850 Performance je perfektne vyhotovená súprava, s ktorou budete prácu vykonávať pohodlnejšie a efektívnejšie. Má čalúnenú opierku zápästia a zaoblenú klávesnicu. Dodáva sa s myšou navrhnutou pre pravú ruku. Unikátom je pripojenie buď cez univerzálny USB prijímač, alebo bluetooth. Tým pádom môžete efektívne obsluhovať počítač, notebook aj telefón.

Klávesnica Logitech snúbi ergonómiu a kvalitu

Klávesnica je vyvíjaná vzhľadom na maximálne pohodlie a presnosť pri písaní. Nadštandardne veľká opierka zápästia je vyhotovená z mäkkého a zároveň húževnatého materiálu, ktorý zápästie poskytne pri písaní dokonalú oporu. Pomáha ho naviesť do vyššej polohy, a tým znižuje tlak a únavu ruky. Na mierne zaoblenom tvare klávesnice vaše ruky zaujmú pri písaní prirodzenú polohu. Aj klopenie nožičiek prispeje k väčšiemu pohodliu pri písaní. Nastaviť si ich môžete v 3 krokoch s nulovým, 4 alebo 8-stupňovým sklonom.

Prepojenie až s troma zariadeniami naraz

Klávesnica je kompatibilná s rôznymi operačnými systémami vrátane Windows, Mac a Chrome, a umožňuje prepínanie medzi všetkými pripojenými zariadeniami. Začnite písať napríklad na počítači a potom stlačením tlačidla prepnite na telefón alebo tablet. Lepšiu orientáciu zaistia dvojfarebné potlače klávesov. Sivé pre zariadenia Apple, či už so systémom Mac OS X alebo iOS, a biele pre systém Windows, Android alebo Chrome.

Pohodlné písanie s minimom preklepov

Klávesy majú štandardný odstup 19 mm a veľkú opornú plochu, ktorá zabraňuje nechcenému stlačeniu. Klenuté kryty klávesov zaistia lepšie navádzanie prstov uprostred klávesu, čím docielite presné stlačenie. Na klávesnici nechýbajú prístupové klávesy, klávesy na médiá a klávesové skratky. Všetky svoje obľúbené akcie tak môžete vykonávať jednoducho a rýchlo bez ohľadu na použité zariadenie alebo operačný systém, či už chcete kopírovať, vložiť, prehrať, pozastaviť, nastaviť hlasitosť a pod.

Profilovaná myš

Myš má podobné ambície ako klávesnica. Dokáže sa tiež spárovať s tromi zariadeniami naraz a s klávesnicou perfektne spolupracuje. Pridržaním klávesy Fn aktivujete tlačidlám myši iné funkcie, alebo vykonáte akciu ovládanú gestami. Vďaka profilovanému tvaru a mäkkému pogumovanému povrchu vám pritom do pravej dlane sadne ako uliata. Batérie vydržia v myši až 24 mesiacov, v klávesnici dokonca až 36 mesiacov.

Kamera Logitech Circle zaistí sledovanie vášho domova

Logitech Circle je štýlová, ľahko prenosná kamera, ktorá vám sprostredkuje vizuálne aj zvukové spojenie s vaším domovom. Vďaka detekcii pohybu osôb zaznamená každý pohyb, či už sú to členovia vašej rodiny, alebo nepozvaní návštevníci. Využiť ju môžete na sledovanie aktivít svojich detí, starších ľudí, ale aj štvornohých miláčikov. Funkcia nočného videnia a uhol záberu 135° pritom poskytnú kvalitný záznam a záber na dostatočne veľký priestor.

Kamera zvláda obojsmernú komunikáciu

Kamerka je opatrená mikrofónom aj reproduktorom a zvláda teda obojsmernú konverzáciu. S ostatnými členmi rodiny sa môžete cez kameru rozprávať alebo potešiť svojho psíka, prípadne mu uložiť nejaký povel. Táto funkcia robí z Logitech Circle aj vhodnú kameru na videokonferenciu.

30-sekundová rekapitulácia

Radi by ste sa pozreli, čo sa u vás za celý deň dialo, ale nechce sa vám sledovať dlhé pasáže? Nemusíte. Prezrite si najlepšie úryvky každého dňa v 30-sekundovej rekapitulácii, či už cez mobilnú, alebo desktopovú aplikáciu. Kamera využíva inteligentné filtrovanie, takže vám zobrazí len dôležité okamihy. Funkcia spočíva v tom, že si pri sledovaní osôb aj štvornohých miláčikov zapamätá ich vzorce správania.

Stiahnite si aplikáciu Logitech Circle

Pomocou aplikácie Logitech Circle (iOS, Android) môžete sledovať dianie u seba doma v živom HD vysielaní zo svojho inteligentného telefónu alebo tabletu. Ak sa u vás doma začne niečo diať, príde vám upozornenie v podobe e-mailov alebo textových správ. Aplikácia pritom umožňuje sťahovať alebo zdieľať zaznamenané videoklipy.

Šifrované ukladanie dát

Pri použití kamery Logitech Circle nemusíte mať o svoje dáta žiadny strach. Šifrované ukladanie záberov zaistí dôkladnú ochranu až 24 hodín. Na šifrovanom cloudovom úložisku sú dáta uložené dostatočne dlho a v prípade potreby ich môžete kedykoľvek skopírovať.

Jednoduché zapojenie

Kameru Logitech Circle zapojíte jednoducho a rýchlo. Umiestnite ju na požadované miesto, správne nasmerujte a pripojte k zdroju energie. Batéria pritom vydrží až na 12 hodín prevádzky. Následne si stiahnite aplikáciu a máte všetko pripravené na použitie. Kamera je k dispozícii v bielej a čiernej farbe.

Dôraz na kvalitu sa bohužiaľ podpísal na mierne vyššej cene dnes predstavených noviniek. Napriek tomu však nepochybujeme, že si získajú priazeň náročnejších zákazníkov.

 

Zdroj: článok publikovaný na alza.sk. Uvedené produkty zakúpite exkluzívne na www.alza.sk