Apacer M631 Bluetooth Laser Mouse

Apacer patrí medzi spoločnosti s rozmanitou ponukou produktov. Vo všeobecnosti možno tvrdiť, že ponúka štandardnú kvalitu za rozumnú cenu a najnovšie svoje portfólio rozširuje aj o bluetooth laserovú myšku.

Treba uznať, že premiéra sa celkom vydarila. Hoci má už Apacer na svojom konte nejaké myšky, M631 je prvou, ktorá využíva bluetooth technológiu. Myška zaujme najmä svojim ergonomickým tvarom a elegantným dizajnom – k dispozícii je strieborné a hnedé prevedenie. Uchopenie je prirodzené a jednoducho „padne do ruky“, avšak k dokonalosti chýba lepšie umiestnenie dvojice bočných tlačidiel. Najmä tlačidlo „dopredu“ sa nachádza príliš nízko a pri bežnom držaní je ťažšie dostupné. Samozrejme, záleží od štýlu držania myšky, nakoľko jej tvar umožňuje viacero pohodlných uchopení.

M631 je svojim zameraním primárne určená na prácu s notebookmi. Vďaka využitiu bluetooth technológie odpadá nutnosť použitia prijímača (ten v balení ani nehľadajte), čo taktiež ušetrí aj jeden USB port, ktorých nikdy nie je dostatok. Spárovanie myšky s notebookom, respektíve PC je rýchle a bezproblémové – stačí zapnúť bluetooth na oboch zariadeniach a zvyšok prebehne automaticky. Ani počas testovania sa nevyskytli žiadne problémy. Ako už bolo spomenuté, myš je určená predovšetkým na bežné potreby a tomu zodpovedá aj jej vybavenie v podobe laserového senzora s rozlíšením 1200 DPI. Žiadne extra vlastnosti ako je špeciálny softvér alebo nastaviteľné tlačidlá nečakajte.

Myška je napájaná pomocou dvojice AAA bateriek a má implementované 3 režimy šetrenia energie, vďaka čomu bude ich výmena iba veľmi zriedkavá – na potrebu zmeny vopred varuje LED ukazovateľ umiestnený na chrbte. Aký je približný čas používania jednej dvojice však Apacer nešpecifikoval. Apacer M631 možno vo výsledku charakterizovať ako štandardne vybavenú myšku s výborným pomerom cena/výkon. Vďaka ľahkej prenosnosti a bluetooth technológii je ideálnym partnerom notebooku na cestách.

Zapožičal: Apacer, www.apacer.com
Cena s DPH: zatiaľ nestanovená
Hodnotenie: 8,0

+ Bluetooth, ergonomický tvar
– umiestnenie tlačidla „dopredu”

Technická špecifikácia
Symetria: pravá ruka * Typ senzora: laser, 1200 DPI * Rozmery: 106×58×36 mm * Hmotnosť: 62 g (bez batérií)