Apacer M811: Pre malé ručičky

Ak by sa súťažilo o čo najmenšiu počítačovú myš, určite by sa na prvé pozície dostal zástupca od spoločnosti Apacer.

Určite sa pýtate, načo by kto vytváral myš takú malú, že svojou veľkosťou dosahuje ledva polovicu myšky klasickej. Odpoveď je jednoduchá – užívatelia na cestách. Notebooky sú totiž čoraz rozšírenejšie, pričom je však v niektorých situáciách touchpad nevyhovujúcim riešením pre ovládanie. Málokomu sa však chce so sebou neustále ťahať množstvo doplnkov, medzi ktoré patrí aj najobľúbenejšie polohovacie zariadenie – myš.

Spoločnosť Apacer sa tak rozhodla priniesť na trh riešenie zaujímavé svojimi rozmermi, vďaka ktorým vám určite nezaberie veľa miesta vo vašej taške. Model M811 je na prvý pohľad možno až príliš malý a pri prvých minútach používania môžete byť aj mierne rozčarovaní. Ergonómia je proste trochu odlišná, avšak po chvíli si na ňu môžu zvyknúť aj užívatelia s mierne väčšími rukami. Čo sa týka samotného prevedenia, tak tu výrobca použil kvalitné plasty a na výber máte z bielej alebo čiernej verzie. Pre komunikáciu s počítačom sa používa bezdrôtový prenos na frekvencii 2,4 GHz, pričom USB prijímač má rovnako kompaktné rozmery, dá sa schovať v tele myši a z tela notebooku vám nebude nebezpečne vyčnievať.

Pri laserovom snímači si môžete zvoliť jeho rozlíšenie na 800 alebo 1600 CPI, pričom by ste nemali naraziť na problém ani v prípade nekvalitnej podložky. O napájanie sa stará jedna AAA batéria, pri ktorej výrobca udáva životnosť 6 mesiacov pri 6 hodinovej dennej prevádzke. Celkovo sa tak jedná o zaujímavého spoločníka na cesty, pri ktorom sa však budete musieť zmieriť s mierne horšou ergonómiou spôsobenou kompaktnými rozmermi. Na dlhšiu prácu to nie je, avšak na služobných cestách pravdepodobne radšej siahnete po myške síce malej, ale určite príjemnejšej ako je klasický touchpad.

Zapožičal: Apacer, www.apacer.com
Distribúcia: AGEM, www.agem.sk
Cena s DPH:  10 €
+ dobré spracovanie, dizajn
– pre niekoho skutočne malé
Hodnotenie: 7,0