Apple TV prichádza aj na Slovensko

Spoločnosť Apple oznámila spustenie predaja Apple TV aj na Slovensku. Je to male digitálne zatiadenie s procesorom Apple A4, ktoré sa pripája priamo na televízor. Nemá žiadny disk (len interný buffer 8 GB), no dokáže streamovať obsah z počítačov cez sieť, z iOS zariadení alebo služby iTunes priamo do televízie cez Wi-Fi (802.11 b/g/n) alebo LAN kábel.

Cez HDMI podporuje video v rozlíšení 720p a má optickým konektorom pre priestorový zvuk v HD kvalite. Nechýba ani micro-USB konektor pre prípadné aktualizácie. Samotné zariadenie vie pristupovať cez svoje aplikácie k službám ako je Flickr, YouTube či Vimeo. Umožňuje tiež sledovať nažívo v HD rozlíšení stanice ako ABC, Fox, Disney, BBC a iné.

Rok po spustení predaja v USA si môžete Apple TV kúpiť aj u nás. So sprístupnením hudobného a filmového obchodu na iTunes to otvára nové možnosti interaktívnej zábavy. Obsluhovanie zariadenia je možné pomocou diaľkového ovládania, prípadne iPhone-u, iPad-u, iPod touch-u. Aplikácia na ovládanie Apple TV je zdarma dostupná na App Store.

Apple TV dnes oficiálne prichádza do predaja. Cena u predajcov ako SWP je aktuálne 129 Euro. V USA sa však Apple TV predáva len za 99 USD, čo je zhruba iba 70 Euro.