Image

ASUS A639: Všetko viem, všade som bol

Séria vreckových počítačov od firmy ASUS je vďaka svojej kvalite a rozumnej cene pomerne obľúbená a ponúka množstvo modelov.

MyPal A639 nie je síce najhorúcejšia novinka, ale je tak trošku jedinečným kúskom v celom modelovom rade. V čom tkvie jeho odlišnosť a čo ponúka navrch? Po dizajnovej stránke tu nenájdeme žiadnu extravaganciu, jediným podstatným rozdielom sa stáva čierne lemovanie displeja a zhranatenie tlačidiel. Použité plasty sú kvalitné, za prístroj sa určite nebudete hanbiť, dokonca sa tu dá vycítiť určitý závan luxusu.

Prospela by mu však aktívna odtučňovacia kúra, nakoľko jeho rozmery a hmotnosť sú pre väčšinu vreciek neprekonateľné. Prístroju dominuje veľký 3,5“ dotykový LCD displej s rozlíšením 240×320 bodov, ktorý už poznáme z nižších modelov. Výrobcovia by sa už konečne mohli prehupnúť cez túto hranicu a posunúť štandard trochu vyššie. Hardvérová výbava je veľmi dobrá, v tomto smere tu máme naozaj zaujímavý model. Procesor Intel XScale PXA270 pracujúci na frekvencii 416 MHz je pre ASUS bežnou záležitosťou, pri integrovanej pamäti s kapacitou 1 GB však väčšina z nás už uznanlivo zdvihne obočie. O bezdrôtovú komunikáciu sa stará rozhranie Bluetooth 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g a infračervený port, rozšírenie pamäti je umožnené pomocou MMC / SD kariet, ktoré ešte stále prežívajú cenovú revolúciu a ich použitie v množstve PDA prístrojov sa ukázalo ako vynikajúci krok.

Navigácia ani v tomto prípade nie je len do počtu a PDA si už bez nej ani nevieme predstaviť. Použitý je v súčasnosti medzi výrobcami veľmi obľúbený SiRF Star III čip, nachádzajúci sa aj vo väčšine aktuálnych modelov. GPS anténa sa nezmenila a ako výklopná zostáva nezameniteľnou poznávacou značkou celej série. Tento systém sa nám však nezdá práve najlepší, Acer pri rovnakom SiRF Star III čipe dokázal anténu integrovať priamo do tela prístroja, a to bez akéhokoľvek negatívneho dopadu na kvalitu signálu. Obsah balenia poteší každého majiteľa – obsahuje držiak do auta, nabíjačku, USB kábel a potrebné puzdro. Pri súčasnej cene pohybujúcej sa mierne pod 12 000 Sk s DPH ide o zaujímavého zástupcu svojej triedy s vynikajúcou kvalitou, veľkorysou pamäťou, výkonným procesorom, ale aj s mierne väčšou hmotnosťou a rozmermi.

Zapožičal: ASUS, www.asus.cz
Cena s DPH: 11 990 Sk
Záruka: 2 roky

[+] veľká interná pamäť
[+] solídne prevedenie
[+] bohaté príslušenstvo
[]  cena

ASUS MyPal A639
Technická špecifikácia: Procesor (frekvencia, L1 cache): Intel XScale PXA270 (416 MHz, 32+32 kB), Displej: 3,5“ 240×320, Pamäť: 1 GB, Wi-Fi, Bluetooth, USB, IrDA: ÁNO/ÁNO/ÁNO/ÁNO, Pamäťová karta (typ): ÁNO (SD/MMC), GPS (čip): ÁNO (SiRF Star III), Operačný systém: Microsoft Windows Mobile 5.0 PE, Rozmery: 73,2×122×18,8 mm, Hmotnosť: 187 g, Batéria (kapacita): Li-Ion (1300 mAh)

Trhový sprievodca (ceny s DPH)
HP iPAQ hx2790, 15 101 Sk
MIO PDA P550M, 10 840 Sk

Image

{moscomment}