AVG a NIS 2011: Vyzbrojte sa do nového roka

Spoločnosti Symantec a AVG Technologies vydali nové verzie svojich bezpečnostných produktov pre domácnosti. Aké sú ich hlavné vylepšenia?

Symantec obdaril Norton Internet Security vo verzii 2011 viacerými novinkami. V prvom rade to je technológia Ubiquity, ktorá kontroluje, kde a kedy daný súbor vznikol, a okrem toho dokáže zhodnotiť, nakoľko sú zvyky používateľa pri sťahovaní riskantné. Ďalej funkcia System Insight 2.0 s novým proaktívnym upozorňováním na výkon analyzuje záťaž spúšťaných aplikáci, a informuje používateľa, ak niektorá nadmerne využíva systémové zdroje. Download Insight 2.0 zase poskytuje agresívnejšiu ochranu pri spúšťaní nových súborov. Do tretej verzie sa dostala technológia SONAR, ktorá funguje na báze analýzy správania programov. Nový Norton Bootable Recovery Tool dokáže rýchlo a jednoducho vytvoriť spustiteľné médium CD/DVD/USB. Optimalizovaný bol aj výkon. Podľa PassMark je NIS 2011 o 65% lepší ako priemer konkurenčných produktov. Zmene sa nevyhlo ani používateľské rozhranie.

Ďalšie zaujímavé články si môžete prečítať v tlačenom vydaní časopisu PCSPACE, ktorý si môžete predplatiť aj pomocou webového formulára na www.pcspace.sk/predplatne

AVG Technologies sa rozhodlo pre zmenu označovania svojich produktov (prečo sa tak stalo, uviedol Karel Obluk v rozhovore pre náš web). Novinkou AVG Internet Security 2011, ktorú ocenia predovšetkým používatelia sociálnych sietí, je funkcia AVG Social Networking Protection. Tá kontroluje odkazy vymieňané cez tieto stránky. Ďalšou novinkou je AVG Protective Cloud Technology. Tá neustále uskutočňuje testy „v mračnách“ na internete s cieľom identifikovať najnovšie hrozby. Dopĺňa ju AVG Community Protection Network. Ide o niečo ako susedskú hliadku fungujúcu online, ktorá pomáha všetkým členom online komunity chrániť sa navzájom. Informácie o najnovších hrozbách sa zhromažďujú od zákazníkov a následne sa zdieľajú v rámci komunity.

Čo sa týka používateľských vecí, zredukovaný bol inštalačný proces na päť krokov a doplnená bola funkcia automatických opráv (PC Tuneup), ktorá by mala dokázať riešiť problémy s prípadnými softvérovými ťažkosťami (softvér pochádza od Auslogics BoostSpeed). Nechýba ani herný režim, počas ktorého program neobťažuje vyskakovacími oknami. Vďaka  technológii Smart Scanning, ktorá prepína prioritu kontroly podľa toho, či sedíte za počítačom a pracujete alebo nie a vylúči zo skenovania dôveryhodné súbory, bola dosiahnutá optimalizácia skenovacieho procesu. Na konieco ešte spomenieme, že vydaná bola aj nová verzia AVG Free.
Source: www.symantec.com, www.avg.com