Image

AVG Free Edícia 8: Antivírus zadarmo

AVG Technologies vydáva freeware edíciu svojho Anti-Virusu pravidelne po vypustení tej platenej. Od komerčnej verzie sa líši iba niektorými funkciami, ktoré sú čiastočne obmedzené.


Napriek chýbajúcim funkciám však dostanete plnohodnotnú ochranu počítača pred vírusmi a spyware, ktorá pracuje rovnako spoľahlivo ako komerčné produkty. Inštalačný balík AVG Free Edition (8.0) má úctyhodných 47 MB a nepatrí na disky firiem, resp. organizácií. Licenčné podmienky hovoria  o tom, že táto verzia je určená len na súkromné a nekomerčné použitie na jednom domácom počítači.
 
Image
 
Oproti komerčnej verzii je najzávažnejším nedostatkom chýbajúca technická podpora, a pre niekoho to môže byť aj čisto anglické rozhranie. Nová generácia má kompletne prepracované jadro a prináša aj užitočnú funkciu AVG Search-Shield, známu z komerčných verzií. Táto v reálnom čase sleduje stránky, ktoré vyhľadávate na internete a ikonou vedľa jednotlivých odkazov signalizuje mieru rizika nákazy.
 
Image
 
AVG Search-Shield pracuje s vyhľadávačmi Google, Yahoo! a MSN, pričom spolupracuje aj s ich databázami škodlivých stránok. Nová verzia má popri antivíruse i antispyware zlepšené detekčné schopnosti a úspešnejšiu heuristickú analýzu s možnosťou nastavenia priority testu. Z komerčnej verzie bola prevzatá aj možnosť eliminácie potenciálne nežiaducich programov a cookies. Aby bolo ovládanie čo najjednoduchšie, program obsahuje nový AVG Security Toolbar. Nároky na operačnú pamäť sa oproti predchádzajúcej generácii nezvýšili a rýchlosť skenovania možno dokonca považovať za svižnejšiu.
 
Image
 
Obmedzenia AVG Anti-Virus Free (8.0)
Iba pre domáce a nekomerčné použitie
Iba anglické užívateľské prostredie
Iba základné nastavenia testov
Nemá technickou podporu
Nepodporuje serverovú ochranu
 
Zapožičal: AVG, www.avg.sk
Cena s DPH: Zadarmo pre nekomerčné použitie

[+] rýchlosť skenovania, komplexná bezpečnosť
[] obmedzenia bezplatnej verzie
Hodnotenie: 8.5
{moscomment}