Axis má prvú sieťovú 4K kameru

  Sieťová kamera AXIS P1428-E je najvyšším modelom v rade kompaktných kamier AXIS P14. Vďaka technológii 4K ponúka najnovšiu generáciu v štandardoch vysokého rozlíšenia a prináša štyrikrát vyššie rozlíšenie než ponúka štandard HDTV 1080p. Nová kamera AXIS P1428-E je ideálna pre dohľad nad veľkými plochami, ako sú parkoviská a verejné priestranstvá, pričom súčasne dokáže zachytiť aj jemné detaily.

 Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, dnes oznámila uvedenie svojej prvej kamery s rozlíšením 4K – modelu AXIS P1428-E. Štandard rozlíšenia 4K je definovaný a schválený organizáciou International Telecommunication Union (ITU) a ponúka video v rozlíšení 3840 × 2160 pixelov so snímkovou frekvenciou 30 snímok za sekundu.

 Sieťová kamera AXIS P1428-E je najvyšším modelom v rade kompaktných kamier AXIS P14 určených pre vonkajšie a náročné vnútorné prostredia. Rad AXIS P14 tvorí sedem modelov sieťových kamier s rozlíšením od HDTV 1080p po 4K, z ktorých si zákazníci môžu vybrať kamery, ktoré budú ideálne spĺňať ich konkrétne potreby aj rozpočet a ktoré ponúkajú účinný a spoľahlivý video dohľad v akomkoľvek prostredí. Nový model AXIS P1428-E ponúka celý rad funkcií s pridanou hodnotou, ako napríklad diaľkovo ovládané približovanie a ostrenie, vstavaný slot pre pamäťové karty micro SD/SDHC/SDXC a vstupné/výstupné konektory pre prepojenie s externými zariadeniami.

  „Jednoducho povedané, rozlíšenie 4K ponúka štvornásobne vyššie rozlíšenie než HDTV 1080p. Jedná sa o zavedený priemyselný štandard ako v oblasti výroby filmov, tak aj pre domáce prístroje, ktorý zaznamenáva dramaticky rýchlu penetráciu na trhu. Teraz je pravý čas využiť túto technológiu aj v oblasti video dohľadu,“ povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis Communications.

 „Dôležitým aspektom pri vývoji tejto prvej kamery Axis s rozlíšením 4K bol zámer začleniť nový priemyselný štandard do produktovej rady a navrhnúť všetko tak, aby jej modely bolo možné uviesť do praktického života od prvého dňa. Je pravdepodobné, že spočiatku bude väčšina zákazníkov pre sledovanie obrazu používať štandardný HDTV monitor. S rozlíšením 4K si môžete zväčšiť akúkoľvek časť obrazu bez toho, aby ste prišli o detaily. S ohľadom na nároky na šírku prenosového pásma môžu používatelia streamovaný živý obraz sledovať aj v rozlíšení HDTV 1080p a pre forenzné účely využiť záznam v 4K kvalite.”

 Spoločnosť Axis bola medzi prvými, kto uvádzal HDTV sieťové kamery na trh dohľadového videa. Zavedenie technológie 4K do portfólia našich produktov je prirodzeným krokom v reakcii na nároky a požiadavky zákazníkov.

  Sieťová kamera AXIS P1428-E s 4K rozlíšením by mala byť dostupná v 3. štvrťroku 2014 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.