Axis PTZ kamera z nerezovej ocele naplnená dusíkom

Modely v novom špičkovom rade kopulovitých sieťových kamier AXIS Q60-S s funkciou PTZ (pan/tilt/zoom, otáčanie/náklon/priblíženie) majú kryty z nerezovej ocele plnené stlačeným dusíkom. Nové kamery sú ideálne pre vzdialený dohľad a monitoring na lodiach, v banskom prostredí, pri ťažbe ropy a plynu, ako aj v potravinárskych, zdravotníckych a ďalších prevádzkach s čistým prostredím. Nehrdzavejúce kamery odolajú korozívnym účinkom morskej vody, čistiacich chemikálií a znesú aj čistenie vysokotlakovou parou. Stlačený dusík zabraňuje tvorbe internej kondenzácii.

 

  Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavila tri kamery z nerezovej ocele podľa nárokov pre námorné použitie pripravené pre vonkajšie inštalácie, ktoré umožňujú pokrytie širokých priestor v uhle 360° a majú HDTV rozlíšenie 1080p a skvelé podanie detailov pri priblížení až 36×.

 „Kamery radu AXIS Q60-S poskytujú vynikajúce možnosti video dohľadu a súčasne sú vysoko odolné, aby mohli byť použité v náročných vnútorných i vonkajších prostrediach,“ povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis. „Modely s telom z nerezovej ocele sú najnovšími prírastkami do nášho inovovaného radu kopulovitých kamier AXIS Q60 PTZ.“

 Kamery radu AXIS Q60-S s telom z nerezovej ocele SAE 316L a nylonovým priehľadným krytom kopule môžu pracovať v rozmedzí teplôt od -30° C do 50° C (-22 až 122° F). Schválené triedy ich ochranného krytia sú IP66, IP6K9K, NEMA 4X a MIL-STD-810G 509.5 a zaisťujú ochranu proti prachu, dažďu, vysokotlakovému prúdovému čistenie parou, snehu, ľadu a slanému vlhkému vzduchu. Kamery sa dodávajú s káblom s viacúčelovým konektorom a viacportovým media konvertorom, ktorý umožňuje kamery pripojiť k štandardnej počítačovej sieti alebo pomocou optických káblov. Tento prepínač súčasne umožňuje pripojiť kamery k externým alarmovým zariadeniam cez dva konfigurovateľné vstupno-výstupné porty a na napájanie 12 V. Montážne príslušenstvo z nerezovej ocele sa predáva samostatne.

 Model AXIS Q6042-S ponúka rozlíšenie Extended D1 a 36-násobné optické priblíženie. Kamera AXIS Q6044-S ponúka rozlíšenie HDTV 720p a 30-násobne optické priblíženie, zatiaľ čo model AXIS Q6045-S podporuje rozlíšenie HDTV 1080p a optické priblíženie 20×.

 Všetky kamery radu AXIS Q60-S podporujú detekciu nárazu, ktorá mechanicky detekuje a hlási alarm v prípade keď dôjde k úderu do kamery. Modely AXIS Q6042-S a AXIS Q6044-S majú elektronickú stabilizáciu obrazu, ktorá redukuje otrasy kamery (pôsobenie vetra alebo dopravnej prevádzky), aby výsledný obraz bol ostrejší a použiteľnejší.

 Kamera AXIS Q6044-S naviac podporuje funkciu automatického odstránenia hmly z obrazu, ktorá detekuje hmlu v zábere a digitálne ju odfiltruje, aby zostal obraz čistejší. Model AXIS Q6044-S má takmer trikrát lepšiu svetelnú citlivosť než je odborová norma pre HDTV kamery, čo umožňuje dosiahnuť vynikajúcu kvalitu obrazu aj pri zlých svetelných podmienkach.

 Kamera AXIS Q6045-S ponúka najvyššie rozlíšenie obrazu, ktoré ponúka výnimočné prekreslenie detailov a ostrý obraz aj po priblížení. Okrem automatického sledovania cieľa a funkcie Active Gatekeeper, ktoré ponúkajú všetky modely kamier radu AXIS Q60, má model AXIS Q6045-S vstavanú analýzu snímaného obrazu, ktorá vykonáva napríklad vyrovnávanie presvetlených miest (a maskuje tak jasné plochy, aby sledovanie obrazu bolo príjemnejšie), ďalej detekciu odstráneného predmetu, detektor plotu, počítadlo objektov a detekciu príchodov a odchodov.

 Kamery radu AXIS Q60-S sú už teraz dostupné prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis. Odporúčaná maloobchodná cena pre model AXIS Q6042-S je 4 617€, pre AXIS Q6044-S 4 869€ a pre AXIS Q6045-S 5 037€.