Axis uvádza PoE extender AXIS T8129-E

Spoločnosť Axis Communications, najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a riešení na báze IP, práve rozširuje sortiment sieťových PoE extenderov o svoj nový model AXIS T8120-E vhodný ako do interiéru, tak aj pre exteriérové inštalácie.

Ethernetové pripojenie a PoE (napájanie Power over Ethernet) obmedzujú maximálnu dĺžku kabeláže na maximálne 100 metrov. Reálna vzdialenosť medzi dvoma sieťovými prvkami (napríklad routerom a kamerou) je však ešte kratšia, pretože kabeláž zvyčajne nie je možné viesť po priamke.

Na prekonanie limitu vzdialenosti by ste normálne museli po 100 metroch použiť ďalší switch alebo router, ktorý potrebuje svoje externé napájanie (elektrickú prípojku). Existuje však oveľa jednoduchšie a praktickejšie riešenie v podobe sieťového extendéru AXIS T8129-E, ktorý sa veľmi jednoducho nainštaluje ako „spojka“ medzi dva káble a predĺži dosah vašej kabeláže o ďalších 100 metrov bez potreby ďalšieho externého napájania. Získate tak bez problémov 200 m kabeláž (resp. pri použití 2 jednotiek až 300 metrov).

Extender AXIS T8129-E ponúka 2 ethernetové porty, ktoré sú automaticky konfigurované pre rýchle spojenie v zapojení duplex alebo crossover. Kompatibilný je so všetkými sieťovými kamerami a IP zariadeniami Axis, ktoré podporujú technológiu PoE, avšak rozsah prenosu závisí od požadovaného výkonu. Extendér nepotrebuje dodatočné napájanie, pretože energiu čerpá podobne ako kamery priamo cez sieťový rozbočovač s PoE alebo midspan zariadenie. Jeho maximálny príkon je pritom iba 1,3W. Zariadenie je kompatibilné so štandarmi IEEE 802.3af, IEEE 802.3at a PoE na úrovni do 60Watt.

PoE Extender má odolné telo s krytím triedy IP66 a IP67 (prachotesnosť a odolnosť voči dažďu, striekajúcej vode, aj voči dočasnému ponoreniu do vody), takže je možné použiť ho bez problémov pre inštalácie v interiéri aj v exteriéri, kde odolá aj teplotným výkyvom od -40 do +60°C a udržiava stálu plnohodnotnú sieťovú priepustnosť.