Bezdrôtový audio systém ZiiSound D5x a DSx

 

Konečne môžete získať flexibilitu nastaviť audio systém tak, ako chcete – píše sa na stránkach výrobcu Creative, ktorého subbrand ZiiSound s technológiou Bluetooth umožňuje počúvať hudbu v ohromujúcej kvalite bez použitia zbytočných káblov.

K jednému zariadeniu je možné cez Bluetooth pripojiť dovedna dva reproduktory D5x a jeden subwoofer DSx. Tieto tri audio prvky zabezpečujú zvuk, ktorý ocenia aj najnáročnejší zákazníci.

Využitie audio systému D5x a DSx je pomerne jednoznačné – vhodné je všade tam, kde chcete prehrávať hudbu bez používania prepájacích káblov a bez toho, aby ste pri prepínaní skladieb museli behať k prehrávaču. Hudba totiž môže byť obsiahnutá napríklad vo vašom mobilnom telefóne podporujúcom technológiu Bluetooth a A2DP profilom. Touto technológiou sú vybavené všetky moderné telefóny aj nižších cenových kategórii, preto je ZiiSound systém bez dodatočných investícii.

Audio systém ZiiSound DSx a D5x ponúka viac, než len dnes už pomerne bežné bezdrôtové prehrávanie hudby z mobilu či tabletu. Okrem excelentnej kvality zvuku, ktorá je pre produkty Creative a ZiiSound viacmenej typická, je vhodným funkčným doplnkom ponuka módov prehrávania. Režim prehrávania s názvom Party je určený na spoločenské akcie, pri ktorých vyžadujete mať v byte alebo dome dobre rozloženú zvukovú kulisu. Vaši priatelia ocenia, keď sa v každej z miestností bytu budú môcť rozprávať rovnakým tónom. Okrem party módu je v nastaveniach dostupný aj režim „Multi-channel“, ktorý vytváva zaujímavé zvukové kulisy s viacerými vrstvami. Využiť ho môžete napríklad pri sledovaní akčných filmov, počas ktorých sa streľba alebo výbuchy skladajú z viacerých zložiek vytvárajúcich ilúziu, že vás zvuk obklopuje.

ZiiSound D5x

Dynamický zvukový výkon je doplnkom, ktorý sa stará o zachovanie stabilnej kvality zvuku bez toho, aby boli niektoré pasáže poznačené šumom alebo plochými reprodukciami hlbokých tónov. Tento doplnok využijete predovšetkým pri počúvaní hlbokej vážnej hudby.

Ovládať zariadenia D5x je možné aj bez Bluetooth zariadenia. Na elegantnom jednoliatom šasi sa nachádza dotyková platforma, ktorá umožňuje nastavovať hlasitosť atraktívnym pohybom prstov po vyhradenej ploche.

Okrem pripojenia hudobného zariadenia cez Bluetooth ho je možné k audiosystému aj cez vstavaný AUX-in port. K tomuto riešeniu potrebujete prepájací kábel.

Pre telefóny iPhone a prehrávače iPod je k dispozícii Bluetooth modul Creative BT-D5. Ten sa pripája zospodu k prenosnému zariadeniu Apple cez 30 pinový konektor. Tento modul na jednej strane obsahuje konektor typu „samec“ a na protiľahlej stene port pre pripojenie nabíjacieho kábla. Vďaka tomu je možné iPod alebo iPhone počas prehrávania hudby aj nabíjať. Tento modul sa predáva samostatne.

ZiiSound DSx, bluetooth subwoofer

Na prepojenie s počítačom bez funkcie Bluetooth slúži príslušenstvo v podobe miniaturistického USB portu Creative BT-D1. Ten vložíte do USB portu počítača a hudbu z neho môžete posielať bezdrôtovo do audiosystému ZiiSound. Aj tento modul sa predáva samostatne.