Image

Bezplatné volania na Zozname

T-Com a Zoznam.sk spustili v decembri špeciálnu akciu na bezplatné volania cez internetový prehliadač do všetkých sietí, ale iba pre registrovaných.

Od 3. 12. 2007 môžu všetci užívatelia Zoznam.sk volať do všetkých sietí úplne zadarmo. Špeciálna akcia trvá 2 mesiace a môžu ju využiť zaregistrovaní užívatelia, ktorí tak získavajú 10 volaní úplne zadarmo na mobily aj pevné linky do celého sveta.
 
Dĺžka jedného volania je 3 minúty. Celkový počet volaní na jedno telefónne číslo je obmedzený na 10 za posledných 48 hodín. Z volaní zadarmo sú vylúčené volania na audiotex a ďalšie služby so zvýšeným tarifom – volania na prémiové čísla alebo hlasovania do rôznych súťaží.

Image
 
K telefonovaniu cez volaj.zoznam.sk potrebujete iba slúchadlá a mikrofón, netreba inštalovať žiadnu špeciálnu aplikáciu. Prehliadač vás vyzve iba na inštaláciu ActiveX komponentu SJ Labs. Problémom je, že táto služba funguje iba s prehliadačom Internet Explorer, takže s Firefoxom alebo Operou si nezatelefonujete.
 
Služba má niekedy problémy aj s novým operačným systémom Windows Vista, v redakcii nám na jednom systéme fungovala a na druhom nie. Navyše sa podľa Zoznam.sk z technických príčin nedovoláte T-Mobile zákazníkom, ktorí využívajú službu volacích tónov. Keďže v redakcii nikoho takého nemáme, nevieme túto informáciu potvrdiť.
 
V podstate ide o podpornú marketingovú akciu pre tíkomácke služby Hlas cez internet a kartu Ready, na ktoré odkazuje hlavná stránka tejto akcie a uvádza ich ako riešenie po prečerpaní 30 voľných minút (10 volaní × 3 minúty) pre registrovaných návštevnikov Zoznam.sk. Kvalita hovoru je kolísavá – vyskytuje sa problém, že jedna strana počuje, kým druhá nie. Pri dobrom nastavení prehliadača (povolenie ActiveX) a v čase mimo telefónnej špičky sa však dá dosiahnuť pomerne čisté spojenie.
{moscomment}