Buďte pripravení na každé počasie

Aplikácie pre iPhone, iPod touch alebo iPad umožňujú sledovať nielen aktuálne počasie v mieste kde sa nachádzate, ale vedia zistiť predpoveď aj pre rôzne mestá na celom svete. Podľa pokročilosti sú súčasťou aplikácií dlhodobé predpovede, odhady zrážok, meteorologické mapy alebo doplnkové štatistiky.

 

Temperature Now!
Zdarma
V angličtine

Jednoduchá utilita, ktorá vám zaistí, aby ste mali vždy prehľad o momentálnej teplote vonku, dokonca aj bez toho, aby ste museli aplikáciu otvárať! Aktuálna teplota (samozrejme aj v stupňoch Celzia) sa totiž zobrazuje už v ikone na ploche, takže vám stačí len letmý pohľad na displej vášho applíka.

Viac na: http://itunes.apple.com/cz/app/temperature-now/id427416608?mt=8#

 

 

Meteoradar CZ
Zdarma
V češtine, angličtine

Aplikácia, ktorá zobrazuje aktuálne radarové snímky dažďových zrážok zo siete CZRAD a umožňuje tak zistiť aktuálny stav počasia v mieste, kde sa práve nachádzate. Info sú vrátane meteorologického spravodajstva alebo možnosti “nekonečnej animácie” zobrazujúcej prebiehajúce aktualizácie máp.

Viac na: http://itunes.apple.com/cz/app/meteoradar-cz/id411209420?mt=8#

 

Weather HD
0,79 €
V angličtine, nemčine, ruštine…

Informácie o počasí sprevádzané pôsobivou grafikou. Veľmi jednoduché a funkčné, vrátane predpovedí, určenia vlhkosti a pravdepodobnosti výskytu zrážok v oblasti. Existuje aj vo variante zdarma, ktorá ale má obmedzené niektoré z funkcií a je možné zadať len 2 miesta.

Viac na: http://itunes.apple.com/cz/app/weather-hd/id364193735?mt=8

 

WeatherPro
1,59 €
V angličtine, nemčine, ruštine…

Profesionálny program na sledovanie a predpovedanie počasia vrátane objemu zrážok a meteorologických máp a štatistík.

Viac na: http://itunes.apple.com/cz/app/weatherpro/id294631159?mt=8#

 

 

Tipy pre cestovateľov a dovolenkárov

Keďže začína obdobie dovoleniek, pripájame aj zopár tipov na praktické aplikácie, ktoré môžete využiť na svojich cestách…

 

English-Czech Language Translator Phrasebook with 1700 Word Dictionary
(1,59 EUR, http://itunes.apple.com/cz/app/english-czech-language-translator/id304855594?mt=8#)

Slovník je jednou z vecí, ktorá sa na cestách vždy hodí. Táto aplikácia okrem vlastného slovníku s 1700 výrazmi (českých a anglických) obsahuje aj frázy špecializované na turistiku vrátane predstavovania, otázok na cestu, dopravu, čas, nakupovanie, služby a privolanie pomoci. Aplikácia funguje aj bez prístupu na internet.

 

Metro Maps
(4,99 EUR, http://itunes.apple.com/cz/app/metro-maps/id317546492?mt=8)

Táto aplikácia zaistí, že v metre už nikdy nezablúdite. Obsahuje detailné plány metra 49 miest celého sveta. Aj táto aplikácia funguje aj bez prístupu na internet.

 

 

Converters – Calculate Units, Currency, Tips & Clothing Sizes
(0,79 EUR, http://itunes.apple.com/cz/app/metro-maps/id317546492?mt=8)

Pokiaľ sa na svojej ceste do zahraničia rozhodnete nakupovať, môžete sa stretnúť s problémom s rozdielnymi menami, mierami a váhami. Vďaka tejto aplikácii budete vždy presne vedieť, čo daný údaj znamená.

 

Webcams Pro
(2,39 EUR, http://itunes.apple.com/cz/app/webcams-pro/id299479199?mt=8#)

S Webcams Pro budete mať vždy prehľad o tom, čo sa deje na Vašich obľúbených miestach. Aplikácia poskytuje prístup k viac než 9000 webovým kamerám, zaberajúcim atraktívne lokality na celom svete. Pre obnovenie stačí iPodom zatriasť.

 

Flight Status – Live Flight Tracker
(3,99 EUR, http://itunes.apple.com/cz/app/flight-status-live-flight/id288760989?mt=8)

Táto aplikácia poskytuje rozsiahlu databázu letísk, letov a letových trás vrátane sledovania priebehu letov. Môžete sledovať tisíce letov na 1200 letových trasách medzi viac než 4250 letiskami na celom svete.

 

Máte tip na nejakú zaujímavú mobilnú aplikáciu?
Podeľte sa s nami v diskusii…