CES 2011: ASUS produkty

Spoločnosť Asus svojimi ohlásenými produktmi potešila najmä milovníkov tabletov a hráčov. Eee Slate EP121 je momentálne najvýkonnejší tablet, ktorý disponuje 12,1 palcovým displejom, dvojjadrovým procesorom Intel Core i5, 4 GB RAM DDR3 pamäte a 32 alebo 64 GB SSD diskom. Tablet využíva operačný systém Windows 7 a aj vďaka priloženej bluetooth klávesnici je určený ako ľahko prenosný nástroj na kancelársku robotu.

Asus oznámil aj tablety pre Android – Eee Pad Transformer a Eee Pad Slider majú 10,1 palcový displej a sú poháňané Tegrou 2. V prípade modelu Transformer je možné pripojiť dok a získať tak klasickú QWERTY klávesnicu. Naopak, Slider je vybavený vysúvacou klávesnicou. Oba tablety majú zabudovanú dvojicu digitálnych kamier. Posledným modelom je Eee Pad MeMo so 7,1 palcovým displejom. Opäť využíva Android 3.0, avšak namiesto Tegry je použitý procesor Qualcomm Snapdragon.

 

Asus predstavil aj hardvérové novinky – základnú dosku ROG Rampage III Black Edition, ktorá je určená hráčom a bola navrhnutá na základe spätnej väzby od komunity. Doska je vybavená ROG Thunderbolt zvukovou kartou, ktorá pomocou čipu XONAR s integrovaným zosilňovačom automaticky optimalizuje nastavenie impedancie. Asus pri tvorbe tejto dosky taktiež spolupracoval so spoločnosťou Bigfoot Networks a na doske tak nájdete aj špeciálnu sieťovú kartu Killer E2100, ktorá zlepšuje odozvy pri online hraní.

Milovníkov kvalitného zvuku poteší nový herný headset ROG Vulcan ANC, ktorý využíva technológiu Active Noise Cancellation tlmiacu až 85% okolitých ruchov. Slúchadlá taktiež disponujú odľahčenou ergonómiou a sú dizajnované tak, aby boli pohodlné pre uši aj pri dlhšom hraní. Samozrejmosťou je mikrofón pre komunikáciu s ostatnými hráčmi.

Prezentovaná bola aj grafická karta ASUS HD 6870 DirectCU, ktorá je vybavená špeciálnym chladením. Karta taktiež využíva priekupnícku technológiu ASUS Super Alloy Power – v najdôležitejších  napájacích súčiastkach sú použité špeciálne zliatiny. V porovnaní s konkurenčnými produktmi by mala táto karta ponúknuť až 15% nárast výkonu, 2,4krát dlhšiu životnosť a o 20% lepšie chladenie.

Na výstave sa objavil aj produkt s tajomným názvom WAVI Xtion. Ide o pohybové ovládanie, ktoré využíva rovnakú technológiu ako senzor Kinect od Microsoftu. Xtion sa pravdepodobne do predaja dostane až v polovici roka 2012, avšak prvé testy a aplikácie začínajú vznikať už teraz.