Cooler Master predstavuje nový rad napájacích zdrojov

Do širokej ponuky napjájacích zdrojov Cooler Master pribúda celkom nový rad produktov. Cooler Master GX je namierená do segmentu vyššej striednej triedy a pre high-end herné zostavy. Trojica uvádzaných modelov ponúka výkon 550, 650 a 750 W.

Novinky prichádzajú v matnom čiernom nástreku, o chladenie sa vo všetkých prípadoch stará ventilátor s priemerom 120 mm. Nový rad GX disponuje samostatnou 12 V vetvou pre napájanie grafických kariet, problémom tak nebudú ani systémy s NVIDIA SLI či ATI CrossFireX. Model s výkonom 750 W ponúka štvoricu napájacích PCI-Express konektorov a certifikáciu NVIDIA SLI.

Nové zdroje však nemôžu byť len výkonné, ale aj efektívne, a tak všetky modely majú certifikáciu 80+ a podľa výrobcu disponujú účinnosťou až 85%. Samotná konštrukcia zdroja obsahuje kondenzátory s hold up time (čas, počas ktorého dokáže zdroj napájať komponenty aj po výpadku prúdu) nad 17 ms, dokážu efektívne vykrývať výkyvy napätia zo siete. Ceny zatiaľ nepoznáme, rovnako ako presný dátum uvedenia noviniek na trh.

Source: www.coolermaster.com