D-Link pridáva PoE k oceňovaným L3 switchom

D-Link dnes oznámil rozšírenie svojho oceňovaného radu riaditeľných stohovateľných gigabitových L3 switchov DGC-3630. Do tohto portfólia teraz doplnil dva nové modely umožňujúce napájanie pripojených zariadení cez ethernetový kábel (PoE): DGS-3630-28PC s 24 GE PoE porty a DGS-3630-52PC s 48 GE PoE porty.

Vďaka vysokej hustote portov, možnosti stohovanie a jednoduchému ovládaniu sú switche radu DGS-3630 ideálny pre širokú škálu aplikácií – môžu pracovať na chrbticovej, distribučné alebo prístupové vrstve. Sú navrhnuté tak, aby pokryli celé spektrum požiadaviek na úrovni od malých a stredných firiem (SME) až po veľké firmy a poskytovateľa internetového pripojenia (ISP).

Začiatkom tohto roka bol switch radu DGS-3630 otestovaný nezávislou spoločnosťou Tolly Group, popredným svetovým poskytovateľom uznávaných testovacích služieb pre dodávateľov IT produktov a služieb.

V správe sa uvádza, že switch D-Link DGS-3630 si viedol vo všetkých výkonnostných testoch rovnako alebo lepšie ako konkurenčný systém Cisco Catalyst. (Celá správa Tolly: http://www.tolly.com/DocDetail.aspx?DocNumber=217112)

Pridanie technológie PoE do stohovateľných, plne riaditeľných switchov DGS-3630-28PC a DGS-3630-52PC z nich robí ideálne riešenie pre vybudovanie neuveriteľne rýchle a zároveň robustný bezdrôtovej siete 802.11ac. Vysoká hustota portov a nadštandardne dimenzovaný výkon PoE napájanie umožňujú pripojiť a napájať niekoľko veľmi výkonných bezdrôtových prístupových bodov pomocou jediného switche. Funkcie správy prevádzky spolu s 10 gigabitovým pripojením pomáha optimalizovať funkčnosť siete a odstrániť potenciálne úzke miesta.

Rad DGS-3630 podporuje stohovacie technológiu, ktorá dovoľuje prepojiť až 9 switchov do jedného fyzického stohu disponujúceho až 432 gigabitovými ethernetovými portami, čo umožňuje flexibilne navyšovať kapacitu siete podľa aktuálnych potrieb. Stohovanie zvyšuje tiež redundanciu pri použití viacerých fyzických jednotiek a zjednodušuje správu vďaka možnosti riadiť všetky členmi stohu cez jedinú IP adresu.

Pre rad DGS-3630 je k dispozícii niekoľko verzií softvéru, čo umožňuje užívateľom vykonávať upgrade funkcií podľa aktuálnych potrieb. Switche radu DGS-3630 obsahujú štandardne základnej verzii softvéru – Standard Image (SI). Ďalšie funkcie je možné pridať pomocou samostatne zakúpených licencií pre upgrade na Enhanced Image (EI) alebo MPLS Image (MI). Standard Image poskytuje kľúčové funkcie pre firemné siete, ako sú prepínanie na L2, základné statické a RIP smerovanie, L2 multicast, riadenie priorít (QoS), prevádzka / správa / údržba (OAM) a robustné zabezpečenie. Enhanced Image obsahuje všetky funkcie zo Standard Image a podporuje tiež plné L3 smerovania pre veľké firemné siete, vrátane OSPF, BGP, VRF-Lite a L3 multicastu, a to na IPv4 aj IPv6. MPLS Image ponúka VPN služby pre ISP, vrátane IS-IS a MPLS L2 / L3 VPN.

Kevin Wen, prezident D-Link Europe, povedal: „Podpora PoE je veľmi dôležitou súčasťou akejkoľvek sieťovej infraštruktúry. Umožňuje nielen pohodlné pripájanie a zároveň napájanie zariadení jedným káblom, ale podporuje aj sofistikovanú správu, zabezpečenie a vysokú dostupnosť siete. Vysokorýchlostné sieťové prepojenie má pre dnešné firmy zásadný význam a kľúčovou súčasťou pre jeho zabezpečenie je vhodný switch, ktorý dokáže zvládať rastúce nároky na konektivitu. D-Link je presvedčený, že všetky organizácie, bez ohľadu na veľkosť, majú mať prístup ku kvalitnej technológii, ktorá im môže pomôcť udržať potrebný tok informácií. Preto pokračujeme v rozširovaní ponuky pokročilých funkcií u celého nášho sortimentu firemných switchov za dostupnú cenu. „