eBike do extrémneho terénu za extrémnu cenu

Bicykle s elektromotormi stretávame bežne na uliciach aj cyklotrailoch. Tento model však mieri ešte ďalej. Svojim dizajnom a 4,8“ širokými pneumatikami pripomína Moto Parilla skôr terénnu motorku, ale je to skutočne e-bike s pedálmi. Je tak robustný, že váži 38kg (bežný e-bike má tak 20 kg) a to napriek tomu, že boli pri jeho výrobe hojne použité uhlíkové vlákna.

V závislosti na konfigurácii si môžete zvoliť motor s výkonom od 250 po 750 Watt a batériu s kapacitou až 650 Wh. Môžete ho mať za cenu od 6 000 € (vyrobených bude 130 kusov), resp. ak si priplatíte za Anniversary edíciu (bude iba 15 kusov) s 1 000 W motorom, tak za asi 10 000 €. Drahšie sú len plne personalizované e-bike série ULTRA (s voliteľnými úpravami do poslednej skrutky), kde sa ceny určujú individuálne a horná hranica v podstate už nie je stanovená.

Ďalšie foto nájdete v galérii na adrese: https://www.motoparilla.it/italian-e-bike/gallery/


A čo takto vymeniť terénne 2 kolesá za 4?

Z obrázku je zrejmé, že sme nemysleli auto, ale terénny skateboard VELOX XC-6 STEALTH s elektromotorom. Doska je umiestnená na zvýšenej platforme, pod ktorou sú ukryté akumulátory a širšie väčšie terénne kolesá s elektromotormi sú na odpružených ramenách, takže s takýmto skateboardom hravo môžete vyraziť aj do extrémneho terénu, kde by bežné boardy nemali šancu. Dojazd na jedno nabitie má až 30 kilometrov a dokáže ísť max. rýchlosťou až skoro 50 km/h. Rozhodne to nie je detská hračka, čomu zodpovedá aj cena 3 550 dolárov.