Image

Dostatok šťavy pre high-end PC

Šestowattový zdroj od Thermaltake s oficiálnou certifikáciou pre NVIDIA SLI.

Firmu Thermaltake netreba určite väčšine z vás predstavovať. Za posledné roky si vybudovala solídne meno vďaka množstvu zaujímavých produktov z oblasti počítačových skriniek, chladenia komponentov a v neposlednej rade aj kvalitných zdrojov. Tie sú čoraz častejšie vyhľadávané aktívnymi hráčmi počítačových hier, vybavených výkonnými počítačmi, pre ktoré je poriadny zdroj otázkou života a smrti. Za kvalitu sa však v tomto prípade platí a to doslovne.

Image

Nájsť kvalitný zdroj za nízku cenu je prakticky nemožné a kto chce uživiť výkonný procesor, diskové pole a nebodaj dve výkonné grafické karty zapojené v režime SLI alebo CrossFire, musí siahnuť hlboko do vrecka. K riešeniam určeným práve pre náročné zostavy patrí nová séria zdrojov Thermaltake Purepower RX, vynikajúca vo viacerých smeroch. Prvou výhodou je modulové zapojenie káblov, čo v praxi výrazne uľahčí prietok vzduchu v skrinke vďaka možnosti odpojenia nepotrebných vetví.

Ďalšou výhodou je použitie veľkého ventilátora s priemerom 14 cm, vďaka čomu je chod zdroja pri 1300 ot./m. veľmi tichý, dosahujúci hlučnosť len 16 dB. O kvalite zdroja svedčí aj oficiálna certifikácia NVIDIA SLI, ktorá zaručuje bezproblémové fungovanie dvoch súčasne zapojených grafických kariet. Ak sa pozeráte po kvalitnom zdroji a financie u vás nehrajú pri kúpe hlavnú úlohu, je tento model od firmy Thermaltake zaujímavým kandidátom.

Zapožičal: Thermaltake, www.thermaltake.com 
Cena s DPH: 4 085 Sk
Záruka: 24 mesiacov

[+] mohutný výkon
[+] tichý a účinný
[+] modulové zapojenie
[–] prestrelená cena

Thermaltake Purepower RX 600 W
Technická špecifikácia: Technická špecifikácia: Maximálny výstupný výkon: 600 W * Konektor pre základnú dosku: 20/24 pin * Molex konektory: 7 * S-ATA konektory: 4 * 6-pin PCIe konektory: 3 * PFC: aktívne * Hlučnosť: 16 dB(A) * Rozmery: 86×150×160 mm * Hmotnosť: 2,24 kg

Trhový sprievodca (ceny s DPH)
Zalman ZM600-HP, 3 917 Sk
Seasonic SS-600HT, 2 863 Sk

{moscomment}