Duke Nukem Forever prichádza, už naozaj!

Množstvo hráčov i nehráčov pozná kultovú postavu Duke Nukema, ktorý sa preslávil v zlatom období PC hrania najmä titulom Duke Nukem 3D.

Na plnohodnotné pokračovanie s podtitulom Forever čakali fanúšikovia na celom svete už od roku 1997 a po dlhých 14 rokoch trápenia a množstva zmien je konečne titul dokončený a v tzv. „Gold“ stave. Hra sa na európsky trh dostane už 10. júna a členovia tzv. First Access Clubu (pre majiteľov Borderlands GOTY a predobjednávky DNF) si môžu vyskúšať demoverziu týždeň pred vydaním.

História Duke Nukem Forever by vystačila na samostatný článok, pokiaľ by sme však mali vypichnúť tie najdôležitejšie fakty, vedzte, že 3D Realms na hre pracovali od spomenutého roku 1997 až do 2009. Na vývoji sa negatívne podpísali neustále zmeny technológii, čo samozrejme stálo nemalé peniaze a 3D Realms to aj v roku 2009 „položilo“. Značky sa ujali skúsení vývojári z Gearbox Software (datadisky k Half-Life, séria Brothers in Arms), ktorí Duka oživili a po dvoch rokoch prinášajú výsledný produkt.

Pôvodný májový dátum vydania bol síce posunutý o mesiac, ale Duke už skutočne prichádza a na jeho hranie by vám mala stačiť nasledujúca konfigurácia alebo konzola Xbox 360/PS3:

OS: Windows XP/Vista/7
Procesor: Intel Core 2 Duo @ 2.0 Ghz / AMD Athlon 64 X2 @ 2.0 Ghz
Pamäť: 1 GB
HDD: 10 GB
Grafika: nVidia GeForce 7600 / ATI Radeon HD 2600