Electro World v rozšírenom Avione

Bratislava, 09.10.2008 – Obchodná plocha Avion Shopping Parku sa od 30.10.2008 rozšíri na 84-tisíc štvorcových metrov. V jej dôsledku tu pribudne 30 nových obchodných jednotiek. Avion Shopping Park sa tak nielen svojou rozlohou, ale aj kvalitou a šírkou poskytovaných služieb zaradí medzi najväčšie nákupné centrá v strednej Európe.
 
Projekt dostavby, komunikovaný pod názvom Phase III & Annex Leisure pochádza z dielne slovenskej architektonickej kancelárie Krepop & Suchánek. Súčasná veľkorysá obchodná pasáž sa tak obohatí o ďalší priestor, uplatňujúci svieži dizajnérsky koncept v podobe kombinácie high-tech materiálov ako sú sklo, hliník či antikoro. „Celý projekt sa nesie v modernom, vzdušnom štýle nadväzujúcom na nedávno dokončenú módnu pasáž“, uviedla Barbora Kostrecová, riaditeľka Avion Shopping Parku.   
 
Na prízemí a prvom nadzemnom podlaží bude rozmiestnených 30 nových obchodných prevádzok zameraných na šport, gastronómiu, zdravie, oddych i voľný čas. Aj v tretej fáze dostavby bude zachovaný koncept Family Friendly Shopping Centre. Príkladom toho bude aj moderný detský kútik, ktorý je umiestnený na prvom poschodí.

Najväčšie priestory však budú patriť medzinárodnému predajcovi elektroniky – Electro Worldu, ktorý tento rok vstúpi na slovenský trh. Súčasťou plánu je aj modernizácia a posunutie ľadovej plochy,  ku ktorej pribudnú aj nové šatne v suteréne pod klziskom. Ukončením projektu podzemních garáží, vďaka ktorému pribudlo 185 nových parkovacích miest, sa stanú nákupy omnoho príjemnejšie a pohodlnejšie. Celkovo tak bude mať Avion pre svojich zákazníkov k dispozícii 3200 parkovacích miest.
 
Reštaurácie v novej časti vybudované podľa najmodernejších trendov s priestormi maximálne využívajúcimi denné osvetlenie, zákazníkom ponúknu nielen miesto stretnutia s blízkymi či obchodnými partnermi, ale zároveň ponúknu kvalitné kulinárske špeciality. Svojím moderným dizajnom, situovaním na prvom poschodí novej časti sa spolu s fitness centrom, salónmi krásy a kaviarňami stanú oázou relaxu.