EMC posilňuje svoje vedúce postavenie v segmente flash technológií – predstavuje nový rad flashových produktov Xtrem

 

 

 

 

BRATISLAVA, 25. marec 2013: Spoločnosť  EMC Corporation uviedla na trh rad EMC® Xtrem™ Family obsahujúci serverové a úložné produkty optimalizované pre technológiu flash. Predstavila tiež nový rad kariet PCIe Flash EMC XtremSF™, ktoré výrazne zvyšujú výkon aplikácií.

Riešenie XtremSF je serverový flashový hardware typu eMLC a SLC, dostupný v širokej škále kapacít. Je možné nasadiť ako úložisko priamo k serveru alebo v kombinácii so serverovým softwarom  EMC XtremSW™ Cache (predtým  EMC VFCache™) pre inteligentné využitie medzipamäte. Rad serverových kariet PCIe Flash XtremSF prináša zákazníkom predovšetkým špičkový výkon, lebo tieto nové karty preukázali schopnosť spracovať v štandardnej konfigurácii rekordných 1,13 miliónu IOPS. Vynikajú takisto bezkonkurenčnou flexibilitou a sú dostupné v širokej škále kapacít typu eMLC (550 GB a 2,2 TB) a SLC (350 GB a 700 GB). V neposlednom rade zariadenia XtremSF Flash prinášajú zákazníkom najnižšie celkové náklady na vlastníctvo v odbore – oproti iným ponukám až o 58 % výhodnejšie.

Spoločnosť EMC  dnes ďalej oznámila uvedenie úložiska XtremIO™, ktoré je dostupné pre vybraných zákazníkov. Riešenie XtremIO™ je účelovo navrhnuté tak, aby využívalo výhody technológie flash a prinieslo novú úroveň výkonu pre reálnu prax, ľahkú správu a pokročilé dátové  služby.

V súčasnosti sú globálne dostupné karty XtremSF typu eMLC s kapacitou 550 GB a 2,2 TB. Pri kartách s kapacitou 700 GB a 1,4 TB očakáva spoločnosť EMC, že ich do svojich cenníkov zahrnie v druhom štvrťroku roku 2013. Do budúcna spoločnosť EMC rad XtremSF rozšíri o produkty s ešte vyššou kapacitou.

 

 

 

O spoločnosti EMC

Spoločnosť EMC Corporation je globálnym lídrom, ktorý umožňuje firmám a poskytovateľom služieb transformovať ich každodenné fungovanie a poskytovať IT ako službu.

Základom tejto transformácie je cloud computing. Prostredníctvom inovovaných produktov a služieb spoločnosť EMC urýchľuje prechod na cloud computing a napomáha tak IT oddeleniam ukladať, spravovať, chrániť a analyzovať ich najcennejšie aktíva – informácie dynamickejším, dôveryhodnejším a nákladovo efektívnejším spôsobom.

 

 

Spoločnosť EMC Slovakia je tuzemskou pobočkou americkej spoločnosti EMC Corporation, svetovej firmy vo vedení v oblasti produktov, služieb a riešení pre ukladania a správu informácií. Na Slovensku je EMC zastúpená od roku 2007 a medzi jej klientov patria významné slovenské firmy z oblastí financií, telekomunikácií, zdravotníctva či verejnej správy. Informácie o produktoch a službách spoločnosti EMC nájdete na adrese www.emc.com .