Enermax Aurora Premium

Kvalitná klávesnica je základom nielen pre náročného hráča, ale aj pre užívateľa, využívajúceho počítač dennodenne na svoju prácu.


Dlhú dobu sa klávesnica stavala až na koniec dôležitosti pri výbere počítača ako pracovnej pomôcky. Mnoho rokov sme tu mali klasické klávesnice, ktoré neprešli žiadnou zmenou a ponúkali ten istý komfort a a tú istú kvalitu. O doplnkových funkciách sa nám mohlo iba snívať a ani s dizajnom to nebolo o nič lepšie. Súčasnosť je našťastie k náročným užívateľom výrazne milšia a my vám tak môžeme predstaviť novú kráľovnú klávesníc – Enermax Aurora Premium.
 
Image
 
Nejedná sa však o úplnú novinku, ale o novú verziu obľúbenej klávesnice Enermax Aurora. Tá už vo svojej dobe predstavovala špičku a za svoj dizajn si odniesla prestížne ocenenie reddot design award. Nová verzia s prívlastkom Premium stavia na osvedčenom dizajne a ponúka niekoľko zaujímavých noviniek, čo z nej robí jednu z najlepších klávesníc súčasnosti. Ako prvý si všimnete už spomínaný luxusný vzhľad, zakladajúci sa na prítomnosti brúseného hliníku. Na výber je strieborné a čierne prevedenie, čo zaručuje zapadnutie do akejkoľvek kancelárie.
 
Image
 
Oproti predchádzajúcej verzii klávesnice je jednou z najväčších zmien integrovaná zvuková karta, ktorá nahradila klasické analógové prepojenie s počítačom. Svoj headset už nebudete musieť zložito zapájať do počítača, či dokupovať predlžovacie káble. Kvalita tejto zvukovej karty je priamo úmerná jej zameraniu – nič iné ako priemerný headset tu nezapájajte! Pri kvalitných reproduktoroch by ste určite počuli nižšiu kvalitu zvuku, pri priemernom headsete vám to však určite vadiť nebude.
 
Image
 
Komunikácia s počítačom prebieha len cez jeden USB kábel, ktorý zabezpečuje fungovanie samotnej klávesnice, integrovanej zvukovej karty a aj USB hubu. Rôzne funkcie sú veľmi zaujímavé, ako sa však na klávesnici píše? Výrobca zvolil nízkoprofilové klávesy aké nájdeme pri notebookoch, čo nám osobne veľmi vyhovuje.
 
Image
 
Po napísaní skutočne veľkého množstva článkov môžeme s čistým svedomím prehlásiť, že tak dobrú klávesnicu sme ešte v našich rukách nemali. Jej ergonómia je špičková, reakcia kláves presne podľa našich predstáv a aj hlučnosťou sa radí medzi tie najtichšie modely. Patentovaná technológia SCISSORS použitá pri klávesoch je skutočne vynikajúca a prináša veľmi príjemný pocit z písania. Vďaka vysokej kvalite prevedenia a skutočne dokonalej funkcionality si od nás klávesnica zaslúžene odnáša ocenenie Top produkt.
 
Image
 
Zapožičal: Enermax, www.enermax.de
Cena s DPH: 79 €
Záruka: 24 mesiacov
 
+ vynikajúci dizajn, špičková kvalita
– vyššia cena
 
Hodnotenie: 9,5
{moscomment}