Epson dosahuje 98% farebného pokrytia

Epson® dosahuje 98% farebného pokrytia PANTONE® na veľkoformátových atramentových tlačiarňach radov Stylus Pro 7900 a 9900.

13. júla 2010 –  spoločnosť Seiko Epson Corporation oznamuje, že jej veľkoformátové atramentové tlačiarne radov Epson Stylus Pro 7900 a 9900 dosiahli 98%  pokrytia v systéme PANTONE MATCHING SYSTEM, ako vyhodnotila a certifikovala spoločnosť Pantone, LLC. Ocenené veľkoformátové atramentové tlačiarne spoločnosti Epson boli v rôznych grafických aplikáciách už dlho považované za priemyslový štandard a dosiahnutie mimoriadne vysokého pokrytia PANTONE ponúka ďalší dôkaz vedúcej pozície spoločnosti Epson.

PANTONE je rozhodujúca medzinárodná referencia pre výber, špecifikáciu, kalibráciu a kontrolu farebných atramentov. Pri schopnosti dosiahnuť 98% pokrytia farieb PANTONE majú profesionáli v odvetví používajúci tlačiarne Epson veľkú slobodu pri produkcii návrhov, nátlačkov a konečných vizuálov. Návrhárom tiež umožňuje presne reprodukovať podnikové a značkové farby a používať širokú škálu doplnkových farieb PANTONE na pútavé obaly.

Kombinácia atramentovej technológie Micro Piezo TFP™ spoločnosti Epson s jej 10farebnou sériou atramentov UltraChrome™ HDR (high dynamic range) poskytuje vynikajúci výkon požadovaný grafickými návrhármi a profesionálnymi tlačiarmi. Okrem  azúrového, svetlo azúrového, výrazného purpurového, výrazného svetlo purpurového, žltého, matného či fotografického čierneho, svetlo čierneho a svetlo svetlo čierneho obsahujú atramenty UltraChrome™ HDR spoločnosti Epson oranžový a zelený, čo výrazne rozširuje rozsah dosiahnuteľných farieb, najmä v oblastiach jasno zelená až žltá a žltá až červená.

Schopnosť tlačiarní Stylus Pro dosahovať najširší tónový rozsah umožňuje tvorbu veľmi kvalitných obrazov s mimoriadnou jemnosťou a výnimočne plynulými prechodmi. Jedinečná technológia troch úrovní čierneho atramentu výrazne zlepšuje celkové vyváženie šedej a posilňuje detail v stredných tónoch a svetlách, čo poskytuje plynulejší tónový rozsah. Vysoká hustota pigmentu zaisťuje silné a jasné farby a presné neutrálne a tmavé tóny.

„Toto osvedčenie PANTONE zdôrazňuje skvelú presnosť tlačiarní Epson Stylus Pro spojenú s mimoriadne širokým tónovým rozsahom atramentov UltraChrome a poskytuje návrhárskemu a tlačiarenskému odvetviu najvyššiu úroveň spoľahlivosti pri práci na projektoch, ktoré vyžadujú presné zachovanie farieb,” hovorí Duncan Ferguson, Director of Pro-Graphics and New Business Development.

Rady 24palcových tlačiarní Stylus Pro 7900 a 44palcovej tlačiarne Stylus Pro 9900 sú k dispozícii u certifikovaných predajcov Epson po celom svete. Ak chcete viac podrobností, obráťte sa na miestneho predajcu spoločnosti Epson.