Epson uvádza na trh projektor so systémom uzatvárania odvodu vzduchu určený na projekciu v prašnom a piesčitom prostredí

Spoločnosť Epson reaguje na požiadavky organizácií, ktoré potrebujú zabezpečiť projekciu v prašnom a piesčitom prostredí, a uvádza na trh projektor so systémom uzatvárania odvodu vzduchu, ktorý zaručuje bezproblémovú prezentáciu v takýchto podmienkach. Projektory Epson EB-D6155W a EB-D6250 sú vybavené klapkou, ktorá sa v čase nečinnosti projektoru automaticky zatvára – bráni tak preniknutiu prachu a piesku do projektora, čím predchádza jeho prípadnému poškodeniu. Optická jednotka  projektora je uložená v sklenenom puzdre, ktoré poskytuje ďalšiu ochranu proti pôsobeniu vonkajšieho prostredia; je tak zaistená plne prachu odolná projekcia vysokej kvality.

Robustné spracovanie projektorov EB-D6155W a EB-D6250 umožňuje ich použitie v extrémnych podmienkach pri minimálnych nárokoch na údržbu, čo prevádzkovateľom, ktorými môžu byť napríklad výrobné závody, kluby, arény, múzeá a školy, zaručuje nízke celkové náklady na vlastníctvo. Elektrostatický filter vydrží až 10 000 hodín prevádzky, zatiaľ čo ľahko prístupná lampa E-TORL dokáže svietiť až 4 000 hodín.

Tieto projektory ponúkajú vysokú úroveň kvality vďaka použitej technológii 3LCD, ktorá je zárukou špičkovej čistoty obrazu a presnej reprodukcie farieb. Oba projektory sú vybavené vysoko výkonným integrovaným 5W reproduktorom a vstupom HDMI, ktoré sa postarajú o veľmi kvalitný digitálny obraz a ozvučenie prostredníctvom jediného kábla.

Projektory je možné ľahko nainštalovať aj používať, sú vybavené funkciou automatickej vertikálnej korekcie lichobežníkového skreslenia a voliteľne je k dispozícii bezdrôtové pripojenie vrátane funkcie vzdialenej sieťovej správy.

Odporučená maloobchodná cena každého z projektorov bola stanovená na 3.061 eur bez DPH. Projektory sú v predaji od konca apríla 2011.