Epson získal dve ocenia TIPA 2008

Bratislava, 26. mája 2008 – Priekopník v oblasti digitálneho zobrazovania, spoločnosť Epson, bola ocenená dvomi z najznámejších ocenení vo fotografovaní udeľovanými asociáciou TIPA. Profesionálna fotografická tlačiareň Epson Stylus R1900 formátu A3 bola vyhlásená ako „Najlepsia odborná fotografická tlačiareň v Európe pre rok 2008“ a špičková veľkoformátová fotografická tlačiareň Stylus Pro 11880 bola vyhlásená ako „Najlepšia veľkoformátová tlačiareň v Európe pre rok 2008“.
 
Asociácia TIPA združuje aktuálne 31 členských časopisov z dvanástich krajín, a teda ide o najväčšiu a najvplyvnejšiu európsku tlačovú asociáciu zaoberajúcu sa tlačovou a fotografickou technikou. Raz za rok sa v porote TIPA stretnú vysoko rešpektovaní odborníci, aby hlasovali pre produkty z oblasti digitálneho zobrazovania a spracovania obrazu. Tieto dve ocenenia pokračujú v úspešnej tradícii spoločnosti Epson na každoročnom ocenení TIPA.
 
Riaditeľka oddelenia strategického marketingu spoločnosti Epson Europe Barbara Kuhr uviedla: „Dvojnásobné víťazstvo spoločnosti Epson v súťaži TIPA je ďalším dôvodom na oslavu v roku 2008. Epson má v oblasti priekopníckych zobrazovacích tlačových zariadení tradíciu a tieto ocenenia dokazujú, že naša spoločnosť naďalej zaujíma popredné postavenie – vychádza v ústrety potrebám zákazníkov a vyvíja výnimočné produkty“. Barbara Kuhr pokračuje: „Spoločnosť Epson je veľmi potešená, že získala tieto ocenenia a je odhodlaná naďalej posúvať hranice zobrazovacej technológie“.
 
Spoločnosť Epson získala ocenenie za „Najlepšiu odbornú fotografickú tlačiareň“ druhý rok po sebe a porotcovia asociácie TIPA zdôraznili niekoľko kľúčových vlastností, ktoré víťaznú tlačiareň Epson Stylus Photo R1900 odlišovali od súperov. Medzi tieto vlastnosti patrí sedem oddelených farieb tlačiarne, schopnosť vytvárať výtlačky až do šírky 13 palcov na celú škálu rôznych typov médií, od lesklých papierov po rad umeleckých dekoratívnych médií, a dýzu tlačovej hlavy 1440, ktorá umožňuje rozlíšenie tlače 5 760 x 1 440 dpi.
 
Porotcovia asociácie TIPA povedali: „Nový atramentový systém spoločnosti Epson, systém dvoch vysoko lesklých atramentov UltraChrome™, poskytuje veľmi široký tónový rozsah pre prirodzené odtiene pleti portrétovaných osôb. Hladký a lesklý povrch so špeciálnou optimalizáciou lesku atramentu dodáva výtlačkom dokonalý vzhľad. Doplňujúce červené a oranžové atramenty prispievajú k dokonalejšej vyváženosti farieb."
 
Nepretržité investovanie spoločnosti Epson do technológie veľkoformátových tlačiarní bolo odmenené, keď tlačiareň Epson Stylus Pro 11880 získala ocenenie za „Najlepšiu veľkoformátovú tlačiareň“. Porotcovia asociácie TIPA povedali: „Tlačiareň Epson Stylus Pro 11880 je profesionálnou tlačiarňou vyvinutou pre používanie veľkých formátov vrátane umeleckých výtlačkov, fotografií a korektúr. Atramentová technológia Epson Ultrachrome™ K3 Vivid Magenta ponúka dva nové fialové atramenty zaisťujúce presnejšiu reprodukciu farieb – najmä v červenom a modrom farebnom spektre, ktoré sa ťažko vyrovnávajú.“
 
Porotcovia taktiež uznali výhody, ktoré ponúka tlačová hlava Micro Piezo Thin-Film spoločnosti Epson, ktorá tlačí zhruba 40 000 atramentových kvapiek za sekundu a umožňuje tak vysokú rýchlosť a vysoké rozlíšenie tlače.