Image

ESET NOD32 3.0: Nemocnica a jej tretia séria

Legenda, ktorá sa v antivírusových testoch umiestňuje v špičke. Hendikepom však bolo už zastarané prostredie a neprehľadné ovládanie.


Preto prišla firma ESET s úplne novou verziou 3.0, ktorá má prepracované nielen používateľské rozhranie, ale aj jadro systému. Inštalácia je bezproblémová a na disku zaberie 26 MB, čo je v porovnaní s konkurenciou skutočne málo. Počas inštalácie môžete zadať aktualizačné údaje a zapnúť alebo vypnúť systém ThreatSense.Net, ktorý posiela do ESET podozrivé súbory na analýzu a štatistické informácie. Vďaka nim vie ESET reagovať na nové škodlivé kódy, ale má aj prehľad o šírení existujúcich. Prostredie NOD32 Antivirus 3.0 je jednoduché, prehľadné a jednotné pre antivírusový skener aj rezidentný modul (v starších verziách mala každá časť vlastné prostredie).

Image
 
Svojim vzhľadom zapadá do Windows Vista. Okrem štandardného môžete aktivovať rozšírený režim, ktorý ponúka viac funkcií pre skúsených používateľov. Potešiteľné sú všetky nastavenia integrované do jedného okna. Dôležitejšie ako vzhľad je však jadro a jeho schopnosť detegovať škodlivý kód. Tu ponúka nová verzia vylepšený systém liečenia a odstraňovania infiltrácií. Antivírusový systém teraz inteligentne lieči a odstraňuje zachytené infiltrácie bez potreby zásahu používateľa. Súčasťou antivírusovej kontroly je samozrejme aj antispyware a detekcia potenciálne zneužiteľných aplikácií.

Image
 
Skenovanie počítača je možné spustiť na pozadí tak, aby sa používala iba časť systémových prostriedkov. Takto je možná práca a súčasná kontrola počítača bez toho, aby sa výraznejšie spomaľovala práca s počítačom. Pri hĺbkovej kontrole je však spomalenie citeľnejšie ako u predchádzajúcich verzií. Pribudla tiež priama integrácia do poštových klientov Microsoft Outlook a Outlook Express. Prepracovaný bol aj systém aktualizácií, ktoré sú teraz menšie a lepšie chránené pred poškodením.

Image
 
Zapožičal: ESET, www.eset.sk
Cena s DPH: 1490 Sk (aktualizácie na 12 mesiacov)
 
[+] jednoduché ovládanie a nastavenie, rýchlosť
[+] špičková detekcia škodlivého kódu
[–] vyššie nároky na výkon

>Neprehliadnite na PCSPACE.sk
Smart Security: Komplexný balík
{moscomment}