ESET získal rekordné 50. ocenenie VB100%

Testovanie antivírusových programov sa uskutočnilo na platforme Ubuntu Linux 8.04LTS Server. ESET File Security dosiahol stopercentnú úspešnosť v detekcii všetkých testovaných vzoriek infiltrácií, vrátane špecifických linuxových vzoriek.
 
John Hawes z magazínu Virus Bulletin k testovaniu linuxového produktu ESET File Security napísal: „Proces inštalácie sa vrátil k .deb package metóde, ktorá sa ukázala ako rýchla a efektívna. On-access skenovanie bolo implementované pomocou dayuko alebo Samba VFS cesty, pričom druhý spôsob bol použitý na vyžiadanie developerov a nebolo ťažké ho nastaviť po tom, čo som si našiel cestu v nastaveniach. Pracovať s command line skenerom bola opäť radosť. Rýchlosť skenovania nebola taká skvelá ako obyčajne, ale zdala sa byť omnoho rýchlejšia na nakazených súboroch, čo znamená, že aj neinfikované súbory boli dôkladne testované. So skvelou detekciou a žiadnymi falošnými poplachmi, získal ESET rekordné päťdesiate ocenenie VB100.“
 
ESET sa do testovania zapojil v roku 1998 a svoje prvé ocenenie získal presne pred desiatimi rokmi. Aktuálneho testovania na linuxovej platforme sa celkovo zúčastnilo 15 antivírusových produktov.