Image

Februárový PCSPACE skúša MP4 a Wi-Fi

V predaji od 5. februára 2008 ako 102. vydanie!
Cena 115 Sk aj s 8 GB DVD

Image

Headlines: Prehľad hlavných tém


>Wi-Fi a siete prakticky
Podrobný test sieťových komponentov spolu s názorným návodom ako si vytvoriť a zabezpečiť bezdrôtové pripojenie.

 
>Virtuálne PC
Súhrnný prehľad virtualizačného softvéru. V pamäti počítača vytvoríme virtuálny svet, v ktorom bude existovať jedno alebo aj niekoľko PC.
 
>MP4 test: Hudba už nestačí
Tucet MP4 prehrávačov v detailnom teste, na ktorý nadväzuje praktický postup ako dostať do playera video z počítača.
 
>Súhrnné prehľady hernej histórie
Pozná ich každý z nás. Rozsiahle články Sága Command & Conquer a Prierez českými hrami (Polda, Horké Léto, 7 dní a 7 nocí, Mafia, …) vám pripomenú dlhé hodiny strávené pred monitorom. Nostalgia.
 
>8 GB DVD príloha (kompletný zoznam+obal)
Obsahom prekypujúci DVD disk, ktorému kraľujú virtualizačné nástroje a emulátory (aj pre Commodore), ale miesto sa našlo aj pre herné demá ako Call of Duty 4, F.E.A.R.: Perseus Mandate alebo Need for Speed ProStreet. Sekundujú im defragmentačné utility a aplikácia na vyhodnocovanie S.M.A.R.T. informácií Hard Disk Sentinel.

Editorial
 

„Kedy už bude nový PCSPACE? Už je polovica januára a stále som nedostal prvé číslo. Robíte si snáď z čitateľov a predplatiteľov žarty?“

Podobnými správami bola v posledných dňoch naša redakcia doslova zasypaná. Hoci sme texty mali pripravené načas a aj grafici zvládli svoju robotu včas tak ako bolo treba, lenže tlačiareň a aj naši inzerenti si od Vianoc a ešte aj začiatkom januára urobili predĺžené prázdniny a čerpali si dovolenky. Vďaka tomu nastal „menší“ sklz a my sme museli posunúť uzávierku. Číslo malo byť zadané do tlače tesne po sviatku Troch kráľov, kedy mali tlačiarne po celozávodnej dovolenke opäť fungovať, no vďaka meškajúcim podkladom inzercie sa termín ešte o nejaký deň posunul. Číslo sa malo podľa plánu dostať na trh 15. 1. 2008, o čom sme vás informovali aj na našom webe, ale žiaľ opäť nastal menší problém. Z tlačiarne nám oznámili, že kvôli technickým problémom musia posunúť termín dodania časopisu až na 17. 1. 2008, čo bol napokon už finálny termín, kedy začala distribúcia predplatiteľom aj do stánkov.

Časopis sme samozrejme v rámci možností priebežne aktualizovali, vďaka čomu sme napríklad posledný týždeň prelamovali skoro polovicu už hotových textov. Hoci to nebola chyba redakcie, touto cestou by sme sa chceli všetkým načim čitateľom ospravedlniť za meškanie. Do budúcnosti pripravujeme také riešenia, ktoré by mali zabrániť podobným „prestojom“.

Prvé číslo sa vám podľa vašich prvých reakcií na našom fóre veľmi páčilo, čo nás veľmi potešilo. Zmeny, ktoré sme zatiaľ urobili, sú však stále len čiastkové. Určite budeme pokračovať v skvalitňovaní obsahovej aj grafickej stránky časopisu a zavádzaní nových netradičných tém či testov. K finálnejšej podobe by sme sa mali dostať tak v treťom čísle, kedy sa už vrátime aj k zvýšenému počtu strán.

Pre niekoho nemilou zmenou je zvýšenie ceny predplatného, ktoré sme avizovali už v minulom čísle. Ceny predplatného sa menia od toho čísla a zodpovedajú istým nepísaným štandardom v tejto oblasti (pri ročnom predplatnom dve čísla zdarma). Podrobnosti nájdete na poslednej strane tohto čísla. Ak ste už zaplatili predplatné, nemusíte sa obávať žiadnych doplatkov. Je to skrátka výhoda „rýchlej platby“.

Samozrejme stále najvýhodnejšie predplatné so zľavou až 25 % môžu získať držitelia kariet EURO<26, GO<26, ISIC, ITIC, resp. členovia MAX klubu a T-Mobile Clubu a aj naďalej ponúkame všetkým našim predplatiteľom špeciálne bonusy v podobe darčekov (za ktoré sa samozrejme už nič neplatí). Predplatitelia môžu čerpať aj z celého radu ďalších výhod členstva v našom klube. Pre klub sú tento rok plánované ďalšie extra súťaže a špeciálne akcie, o ktorých vás budeme priebežne informovať na našich stránkach v časopise a na webe. Byť v klube sa skrátka oplatí a nestojí vás to nič navyše. Členstvo v klube je pre predplatiteľov zdarma, a preto jedinou investíciou je vyplnenie dotazníka.

Príjemné čítanie vám
v mene celej redakcie želá

Juraj Redeky
 
 

Kompletný obsah
 
 
NOVINKY A TRENDY
Horúce novinky zo sveta IT
Novinky z CES 2008
Kinematografickí piráti
Správa o stave slovenského internetu
 
TESTY A TÉMY
Wi-Fi na každom kroku
Wi-Fi siete prakticky
Virtualizácia: Počítače v počítači
Commodore: Back to 80’s!
ASUS TOP: S pixelmi o preteky
 
RECENZIE
Acer Ferrari: Lákavá vôňa benzínu
Acer Extensa: Pracovný notebook
ZERO Pro 90 ME: Multimediálne čudo
ASUS U2E: Oži v koži
HP Compaq 6720s: Cenovo dostupný
Creative: Dve hudobné veže
Creative: Inšpirácia pre bohatý zvuk
Genius: Keď sa povie tablet
Genius: Optický senzor a modré oko
Trust: Nabijem skoro všetko
Samsung: Ako robiť biznis na 24“
Samsung: Ako sa zabávať na 22“
Microsoft: Modrozúbok bez chvostíka
Duel DDR2: A-DATA vs. GOODRAM
GOODRAM: 16 GB pamäťová karta
Creative: Niekto to rád bezdrôtovo
Canon: Farebná kopírka za tri litre
 
SOFTWARE
HD Sentinel: Strážca disku
Diskeeper: Nájde všetky fragmenty
Spybot: Vyhľadajte a zničte háveď
PC Translator 2007: Nová generácia
 
SERVIS
Video na prívesku
Windows Vista tuning (5)
Tipy a triky pre Windows Vista
Poradňa
Aký počítač si kúpiť vo februári?
Aký notebook si kúpiť vo februári?
Prehľad trhu notebookov
 
TUNING
Zostavili sme Homeless PC
Modding & Tuning: 5. diel
Postreh z fóra: Chladenie 8800GT
Arctic Cooling: Schladí aj nemožné
 
INTERNET
Sprievodca pavučinou
Kritika webstránok
 
ZÁBAVA
C&C: Veliť a dobýjať
Mŕtvi muži prichádzajú
Hrdina sa vždy vráti domov
České hry
 
eSCAPE
Test MP4: S videom po kapsách
 
LINUX
Hojíme poškodený MBR
Portable Linux