FIFA 2011 so zásadnými zmenami

Pokračovanie úspešného futbalového simulátora, FIFA 2011, bude vydané na jeseň. Hra bude dostupná pre videoherné systémy PlayStation®3, Xbox 360®, Wii™, PC, počítačový zábavný systém PlayStation®2, Nintendo DS™, systém PSP® (PlayStation®Portable) a mobilné telefóny. Hlavnou novinkou verzií pre Playstation 3 a Xbox 360 má byť funkcia Personality+, ktorá umožní nové poňatie autentického stvárnenia každého hráča na každej pozícii s loptou alebo bez nej. Pôjde o úplne nový spôsob reakcie individuálnych schopností  hráčov, vďaka čomu ich bude možné jasne rozlíšiť.

Personality+ odlišuje hráčov na základe databázy, ktorá vyhodnocuje a známkuje súbor schopností každého z nich v rozsahu 36 atribútov a 57 charakteristických vlastností. K získavaniu dát o skutočných hráčoch prispieva 1700 skautov, editorov a kontrolórov z celého sveta. Novinka bude integrovaná v každom hernom prvku.

Predstavený bude aj nový systém prihrávok Pro Passing, v ktorom presnosť prihrávky určí schopnosť hráča zachádzať s ovládačom a tiež aktuálna situácia na ihrisku, pohyb futbalistu a úroveň jeho kvalít. Pre hráča bude dôležité teda odhadnúť nielen silu, ale aj situáciu. Nechýbajú ani nové typy prihrávok, napr. prihrávka s falšom umožní istejšiu a efektívnejšiu hru.
Source: www.fifa.easports.com

Ďalšie zaujímavé články si môžete prečítať v tlačenom vydaní časopisu PCSPACE, ktorý si môžete predplatiť aj pomocou webového formulára na www.pcspace.sk/predplatne