Futbalové novinky od EA Sports

Spoločnosť EA Sports priniesla informácie o novej verzii FIFA MANAGER 11. O produkte hovorí ako o „veľkom skoku vpred“, pretože prichádza s veľkým počtom noviniek a vylepšení. Lepší by mal byť systém stanovenia taktiky a reálnejší zasa prestupový trh. Nová a detailne prepracovaná herná obrazovka s dianím na ihrisku umožňuje manažérovi okamžite odovzdávať jednotlivým hráčom inštrukcie, ale tiež meniť štýl hry celého tímu. Rozšírený bol online mód, ktorý bol prvýkrát vo verzii 2010. Nachádza sa v ňom systém akčných kariet, vďaka ktorým sa dá lepšie ovplyvňovať priebeh hry. Hra bude vydaná na jeseň.

Druhou novinkou je nástroj Creation Centre. Je určený pre FIFA 11 vo verziách pre Xbox 360 a Playstation 3. Hráč si bude môcť vďaka tomuto nástroju prostredníctvom webovej aplikácie na www.easportsfootball.com prispôsobiť parametre jednotlivých hráčov a postaviť tím svojich snov. Okrem kvalít hráča bude možné upravovať aj jeho vzhľad. No tiež nebude chýbať možnosť postaviť si vlastný štadión, klub a všetko, čo s ním súvisí.

Tretím prekvapením z dielne EA Sports je funkcia Custom Audio, ktorá umožní používateľovi definovať pre kluby typické chorály, pokriky atď., ktoré budú znieť pri rôznych udalostiach počas hry. Špecialitkou je možnosť nechať skandovať meno vlastného virtuálneho hráča. Do hry môžete vložiť aj vlastnú hudbu.

Posledná, štvrtá správa, poteší tých hráčov, ktorí FIFA 11 budú hrať na PC. Herný „motor“, ktorý je používaný vo verziách pre Xbox 360 a Playstation 3, totiž bude zavedený aj do verzie pre PC. Hráči si tak budú môcť užiť lepšiu grafiku a predovšetkým reálnejšiu hru vďaka vnímaniu fyziky reálneho sveta. FIFA 11 pre PC bude obsahovať aj 360° systém ovládania lopty, ktorý zaistí presnú prácu na ihrisku. Vďaka funkcii Skilled Dribbling technicky zdatní hráči sofistikovane prejdú cez obrancov a vylepšená funkcia Physical Play prinesie menej predvídateľné a detailnejšie súboje.
Source: www.easports.com

Ďalšie zaujímavé články si môžete prečítať v tlačenom vydaní časopisu PCSPACE, ktorý si môžete predplatiť aj pomocou webového formulára na www.pcspace.sk/predplatne