Gauss Algorithmic bude analyzovať dáta pre Raiffeisen Bank International

Partnerom rakúskej Raiffeisen Bank International pre riešenie a správu aktív s využitím analýzy veľkých dát a strojového učenia sa stane brnenská spoločnosť Gauss Algorithmic, člen skupiny Natland Group. Zvíťazila v súťaži pre startupy Innovation To Company organizovanej Viedenskou hospodárskou komorou v spolupráci s Venionaire Capital. Gauss Algorithmic ponúkne materskej spoločnosti Raiffeisen Bank inovatívne riešenie pre B2B a B2C segment a postará sa tiež o analýzu interných dát.

Služby Gauss Algorithmic využije ako materský koncern Raiffeisen Bank, tak aj jeho štrnásť pobočiek v krajinách strednej a východnej Európy, vrátane Českej republiky. Pre českého dodávateľa ide o významné víťazstvo i kontrakt, ku ktorému viedla tŕnistá cesta. „Kvalita ostatných prezentovaných projektov z celej Európy bola veľmi vysoká a všetkým zúčastneným musíme vyjadriť hlboký rešpekt. O to viac nás teší, že sme v tejto konkurencii obstáli a zvíťazili,“ povedal Jan Janča, generálny riaditeľ Gauss Algorithmic.

Gauss Algorithmic dostal od Raiffeisen Bank International okrem kontraktu aj inovačný bonus za víťazstvo vo výške 10 000 eur a tiež „divokú kartu“ na účasť vo finále startupového programu Elevator Lab, ktorý sa uskutoční 20. septembra a zapojí sa doň celkom päť spoločností.

„Cieľom tejto súťaže je vybrať partnera pre dlhodobú spoluprácu, ktorému umožníme potenciálne pracovať pre 14 našich pobočiek v strednej a východnej Európe,“ povedal Michael Hoellerer, zástupca Raiffeisen Bank International zodpovedný za stratégie digitalizácie spoločnosti.