GOCLEVER ORION 785 veľa výkonu v malom a štíhlom tablete

GOCLEVER predstavuje ďalší prírastok do rodiny štvorjadrových zariadení ORION. Displej s pomerom strán 4:3 má veľkosť 7,85 palcov.

 

 

GOCLEVER predstavuje mini-tablet ORION 785. Toto zariadenie je vybavené displejom LCD IPS s formátom  1024×768, ktorý poskytuje ideálnu reprodukciu farieb a široký pozorovací uhol. Rozmery a pomer strán (4:3) zaručujú, že používanie tohoto modelu je oveľa pohodlnejšie, než v prípade jeho rozmernejších protivníkov, obzvlášť pri prehliadaní webu, čítaní e-knih či pri používaní aplikácií typu IM, ako je napríklad Facebook Messenger. Napriek svojmu kompaktnému rozmeru (7,85″) toto zariadenie rozhodne nepracuje pomaly, pretože je vybavené štvorjadrovým procesorom 1 GHz Cortex A7 a osemjadrovým grafickým procesorom PowerVR SGX544MP2, ktorý zabezpečuje, že hry a ostatné aplikácie vyžadujúce výkon pôjdu hladko. ORION 785 má operačný systém Android 4.2. Výrobca plánuje skorý update na najnovšej verzii operačného systému (4.4 KitKat), čo ešte viac posilní funkčnosť a flexibilitu zariadenia.   

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Ďalšie špecifikácie zahŕňajú 1 GB vyrovnávacej pamäti DDR3 RAM a 8GB internej pamäti, ktorá môže byť rozšírená až na 32 GB pomocou slotu na karty micro SD/SDHC. Tablet je vybavený batériou s kapacitou 3800 mAh, ktorá zabezpečuje až 5 hodín plnej prevádzky i pri zapnutom WiFi. Hliníkový rám dodáva štýl a zabezpečuje odolnosť a robustnosť i pri veľmi tenkom profile (7,15 mm). Ďalšie rozmery tabletu sú: výška 200 mm, šírka 134 mm. ORION 785 sa tak kľudne vojde do väčšieho vrecka .

 

Vedľa pripojenia WiFi, čo je štandardom u väčšiny tabletov, je nový ORION taktiež vybavený modulom Bluetooth, ktorý umožňuje komunikáciu s ostatnými zariadeniami. Užívateľ môže svoje zariadenie ďalej prepojiť pomocou vstavaných portov microHDMI, microUSB-OTG a taktiež využiť 3,5mm sluchátkový výstup. ORION 785 má dva fotoaparáty – 0,3 Mpix na prednej strane a 2,0 Mpix na strane zadnej. Tablet je dodávaný s mnohými predinštalovanými aplikáciami, vrátane multimediálneho prehrávača, kancelárskeho balíka a aplikáciou pre sociálne médiá.

 

Najnovší tablet od firmy GOCLEVER podporuje štandard technológie Wireless Display, ktorá umožňuje užívateľom bezdrôtovo prenášať obraz z displeja tabletu na televízny prijímač, monitor či projektor. Tento prvok vyžaduje použitie kompatibilného HDMI adaptéra, ako je kompaktný GOCLEVER AERODISPLAY.

 

GOCLEVER ORION 785 je dostupný prostredníctvom internetových obchodov a vo vybranej sieti predajní. Doporučená koncová cena je 149,- EUR.

 

Vzhľadom k nejasnostiam, ktoré sa týkajú správne písanej podoby značky GOCLEVER, by sme vás radi informovali, že výrobca uprednostňuje podobu GOCLEVER (prípadne Goclever), ktorá odpovedá i ochrannej známke.

 

 

Spoločnosť GOCLEVER poskytuje riešenia na poli spotrebnej elektroniky už viac než 8 rokov a ponúka tú najlepšiu hodnotu za vynaložené peniaze. Spoločnosť sa zameriava na všetkých, ktorý hľadajú technologicky vyspelé zariadenia s ľahkým používaním, ktoré sú konštruované na mieru európskym požiadavkám. Spoločnosť sa prezentuje vysoko konkurenčným prístupom k cenovej politike. Stratégia spoločnosti GOCLEVER je oceňovaná miliónmi užívateľov vo viac než 20 zemiach Európy i Ázie. GOCLEVER patrí medzi troch najvýznamnejších hráčov na trhu východnej a strednej Európy. Výroba prebieha v Shenzene, zatiaľ čo oddelenie výskumu a vývoja pracuje pod vedením tímu expertov z Európy. Tu sa taktiež rozvíjajú nové projekty a navrhujú nové výrobky. Centrála GOCLEVER je v poľskom Poznani, pobočky sú v Českej republike, Slovensku, Rumunsku, Ukrajine, Rusku, Bielorusku a Taliansku. http://www.goclever.com