Harry Potter: Pripravte sa na boj o život

Na trh sa pomaly hlási aj pokračovanie hier o asi najznámejšom čarodejníkovi na svete, Harry Potter a relikvie smrti. Vydanie je naplánované spoločne s filmom a takisto je rozdelené na dve časti. Prvá bude vydaná na jeseň a bude dostupná pre všetky hlavné herné platformy. Hráč sa po prvýkrát nachádza mimo prostredia Rokfortu, kde na neho bude neustále číhať nebezpečenstvo.

Hra je podľa výrobcu od začiatku do konca plná svižnej akcie a efektných súbojov. Hráči sa ocitnú na úteku, bojujúc o svoj život na zúfalej a nebezpečnej výprave, pri ktorej majú nájsť a zničiť Voldemortove viteály, pričom ich neustále stretávajú veľkolepé boje. Okrem toho sa budú musieť porátať s netvormi, ktorým čelili už v minulosti. Proti nekonečným útokom tak ste nútený použiť zo svojho arzenálu tie najsilnejšie kúzla. Výrobca vyvinul aj nový herný „engine“, ktorého úlohou je účinnejšie využiť potenciál technológie HD konzol. Zaisťuje tak prepracovanejšiu grafiku a súbojový systém, ktorý by mal hráča pohltiť tak ako nikdy predtým.

Pri vývoji hry sa programátori opäť opierali aj o spoluprácu s filmármi. „Spolupráca s EA na vývoji hier o Harrym Potterovi je pre nás úžasnou skúsenosťou,“ povedal David Heyman, producent filmovej série Harry Potter. „V priebehu rokov sa hry stále viac približovali svojim filmovým predlohám v celkovej atmosfére i vytvorením pojatia. Je teda nesmierne vzrušujúce vedieť, že hra Harry Potter a relikvie smrti – časť 1. zachytí všetku akciu a napätie nového filmu,“ dodal.
Source: www.electronicarts.cz