HAWX 2: AMD vs NVIDIA

Čakáte aj vy na poriadnu hru, ktorá konečne dokáže vydupať z vašej DX11 grafiky maximum? Tešte sa, prichádza nový HAWX, ktorý teseláciu neberie len ako malý bonus.

 

 

Hra HAWX 2 je pomerne očakávanou hrou na PC platformu, pri ktorej by sme sa konečne mali dočkať masívneho využitia teselácie. Pri rýchlo prelietajúcich lietadielkach by sme si toho veľa nevšimli (rovnako ako pri monštrách z Metro 2033), avšak formovanie krajiny sa prehliadnuť veru nedá. Stačí sa pozrieť na obrázky priamo z hry, kde je jasne vidno rozdiely (konečne prvá hra):

 

HAWX Tesselation off

 

HAWX 2 Tesselation on

 

Aký je výkon súčasných DX11 kariet v dostupnom benchmarku? Tak povediac v skutku zaujímavý. Keďže NVIDIA spolupracovala na vývoji tejto hry (rovnako ako aj na väčšine top AAA titulov poslednej doby – SC2, Mafia II, Metro 2033), tak sme očakávali nejaké to percento k dobru, ale až o tak výraznom rozdiele sa nám veru ani len nesnívalo. AMD si je vedomé negatívnych reakcií a tak rozposlalo email, v ktorom redaktorov žiada o to, aby pri testovaní jej nových kariet nepoužívali benchmark HAWX 2. Pôvodne AMD totiž ponúkalo spoluprácu pri úprave kódu teselácie, avšak Ubisoft siahol po výrazne efektívnejšom riešení od NVIDIA. AMD tak bude musieť zapracovať na ovládačoch, aby tento priepastný náskok dobehlo …