Herný kútik 6/2011 – zhrnutie toho podstatného

Po kratšej prestávke sa opäť vraciame s rubrikou Herný kútik. Aktuálny článok bude z tých všeobecnejších a ponúkne základný prehľad toho podstatného, čo sa za posledné obdobie udialo.

Z hľadiska hardvéru patril posledný mesiac handheldom – Nintendo 3DS vychádza koncom budúceho mesiaca a počas januára Nintendo uskutočnilo špeciálnu prezentáciu, kde boli bližšie predstavené niektoré z tzv. launch titulov, teda hry dostupné pri uvedení konzoly na trh. V porovnaní so svojim predchodcom sa 3DS líši najmä vo výdrži batérie – 3DS ponúkne na jedno nabitie približne 4-5 hodín hrania. Cena oficiálne stanovená nebola, ale predbežne sa očakáva, že sa bude pohybovať okolo 250€. O Nintende 3DS si môžete bližšie prečítať aj v ďalšom čísle magazínu ESCAPE 03/2011.

PSP2 alebo NGP, ako znie kódové označenie nástupcu PlayStation Portable, sa konečne dočkalo oficiálneho predstavenia. Novinka pravdepodobne bude nasledovať ideu svojho predchodcu a pojem „mobilné hranie“ si vysvetľuje po svojom – opäť sa môžeme tešiť na veľké hity, ktoré si zahráme na malej obrazovke. Spomeňme série Killzone alebo Uncharted. NGP zaujme aj svojim technickým vybavením a v porovnaní s prvým PSP ponúka druhú analógovú páčku, dotykový displej a touchpad na zadnej strane. Cena samozrejme nebola oznámená a ani si ju netrúfame zatiaľ odhadovať, Sony ju však definovalo ako „dostupnú“. Konzola sa objaví počas týchto Vianoc v Japonsku a postupne sa dostane do zvyšku sveta.

Super Master Sargent of Master Sargent Sargents Master Ultimate – najnovší diel Call of Duty vychádza bez zbytočného hype a oveľa skôr ako sa čakalo a pod názvom Duty Calls. Sťahovať môžete zadarmo napríklad z tejto stránky. Je jasné, že posledná veta nedáva veľký zmysel, tak situáciu uvediem na pravú mieru – Duty Calls je kratučká freeware hra, ktorá si v rámci promo kampane na hru Bulletstorm uťahuje z konkurenčného hitu. A celkom podarene 🙂

Z ďalších noviniek spomeňme, že hra Fallout New Vegas sa dočká ďalších 3 DLC rozšírení, ktoré vyjdu naraz pre všetky platformy a časovo exkluzívne Dead Money sa na PS3 a PC objaví 22. februára. Dočkali sme sa aj niekoľkých oznámení vydania hier, konkrétne išlo o tituly Dirt 3 (24. máj) a Dungeon Siege III (27. máj).

Očakávaná FPS akcia Crysis 2 sa prezentovala exkluzívnym multiplayer demom pre Xbox 360, ktoré však odhalilo množstvo problémov. Autori však sľúbili chyby odstrániť a či sa im to podarí zistíme už čoskoro v deme pre PC.  Pokiaľ by vás zaujímalo, ako „železo“ budete potrebovať, oficiálne nároky sú nasledujúce: Intel Core 2 Duo or AMD Athlon 64 X2 2GHz or better, Nvidia 8800 GT or higher, 2 GB RAM, Windows XP/Vista/7, 9 GB free hard disk space, Internet connection.


Hrateľnej ukážky by sa mala dočkať aj hra Dragon Age 2 a je naplánované na 22. februára. Dragon Age sa dočká aj špeciálnej Facebook hry pod názvom Dragon Age Legends, ktorá je momentálne v štádiu closed bety. Na záver ešte pikošky – štatistiky z hrania Call of Duty: Black Ops a dôkaz, že hranie WoWka vám môžet pomôcť aj s učením (stačí sa len spýtať).

A pokiaľ by vás náhodou zaujímalo, na aké hry sa môžete tento rok tešiť, herný server GamesWeb.sk ponúka videoodpoveď.