HP dokončil akvizíciu firmy Palm

HP zvyšuje svoj rast na trhu smartfónov a mobilných zariadení pripojených k internetu.

Bratislava, 8. júla 2010 – Spoločnosť HP oznámila, že dokončila akvizíciu spoločnosti Palm Inc. za cenu 5,70 USD v hotovosti za jednu akciu z balíka kmeňových akcií Palmu.

Toto spojenie dáva HP významný náskok v jednom z najrýchlejšie rastúcich segmentov technológií. A to vďaka platforme Palm WebOS, rodinných smartfónov a bohatému portfóliu duševného vlastníctva tohto priekopníka v oblasti pokročilých mobilných zariadení.

Finančná sila a celosvetová pôsobnosť spoločnosti HP zlepší jej schopnosť podieľať sa aktívnejšie na vysoko ziskovom trhu so smartfónmi a mobilnými zariadeniami. Rovnako aj oceňovaný operačný systém WebOS spoločnosti Palm a ich uznávanými radmi smartfónov a mobilnými zariadeniami. Tie sú pripojiteľné k internetu, ktorý dosahuje obrat 100 miliárd dolárov.

„Vďaka WebOS bude HP poskytovať svojim zákazníkom unikátny používateľský komfort cez portfólio smartfónov a ďalších mobilných produktov,“ uviedol Todd Bradley, výkonný viceprezident divízie Personal Systems Group, HP. „To nám umožní naplno sa sústrediť na rozvoj ponuky našich smartfónov a využiť WebOS.“

Pod vedením bývalého predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa spoločnosti Palm Jona Rubinsteina bude globálna obchodná jednotka Palm podávať správy priamo Toddovi Bradleymu. Palm bude zodpovedný za softvérový vývoj WebOS a z hľadiska hardvéru za vývoj produktov založených na WebOS, od radu smartfónov prostredníctvom dotykového tabletu typu slate až po netbooky.

„Za celkovej podpory spoločnosti HP a s využitím jej globálnej sily som presvedčený, že WebOS bude schopný dosiahnuť svoj plný potenciál,“ uviedol Rubinstein. „Táto dohoda urýchli vývoj tejto zaujímavej platformy vďaka novým zdrojom a podpore svetovo uznávanej značky.“