HP predstavuje novinky v biznis portfóliu

Spoločnosť HP predstavila nové stolné počítače a monitory pre podnikovú sféru, ktoré poskytujú vysoký výkon a pridanú hodnotu. Nové produkty tak pomáhajú malým firmám, aj veľkým podnikovým zákazníkom zvýšiť svoju produktivitu a znížiť dopad na životné prostredie využívaním nových technológií.

Nové portfólio zahŕňa:
–    Podnikové desktopy HP Compaq 8200 Elite, HP Compaq 6200 Pro a HP Compaq 4000 Pro, ktoré zákazníkom ponúkajú voľbu výpočtového výkonu a dizajnu tak, aby poskytli požadovanú úroveň kontroly, konzistencie a konektivity(1) pri zachovaní záväzkov k životnému prostrediu.
–    Podnikové monitory HP Compaq s elegantným moderným dizajnom sú určené pre zákazníkov, ktorí berú ohľad na budúcnosť a ocenia tak energetické úspory a široké možnosti nastavenia displeja.

„Spoločnosť HP je najväčším svetovým dodávateľom stolových počítačov (približne každej 1,2 sekundy je dodaný jeden počítač) a novo oznámené produkty rozširujú naše portfólio o najmodernejšie technológie,“ uviedol Charl Snyman, viceprezident a generálny riaditeľ HP Personal Systems Group pre Európu, Blízky Východ a Afriku (EMEA). „Tieto produkty sú založené na energetickej efektivite, ľahkej správe a pripravujú tak zákazníkom spoľahlivé základy pre desktopové prostredie, ktoré im umožní ďalej vylepšiť produktivitu.“

Uspokoja širokú škálu potrieb zákazníka
HP Compaq 8200 Elite je prémiový model podnikového PC, ktorý uspokojí zákazníkov s maximálnymi nárokmi na výkon, možnosti zabezpečenia a správu IT. Ponúka až o 40% vyšší výkon(2) a o 15% rýchlejší prístup k dátam na pevnom disku.(2) HP Compaq 8200 Elite obsahuje najnovšie pokročilé technológie a dosahuje jeden z najvyšších výpočtových výkonov a špičkovú energetickú efektivitu na trhu. A to aj vďaka novým procesorom druhej generácie Intel® Core™ vPro™. Takisto je dostupný rad grafických riešení, vrátane diskrétnych grafickým kariet aj v kompaktných „Ultra-slim“ modeloch. Tie poskytujú až o 70% vyšší grafický výkon.(2)

HP Compaq 8200 Elite zákazníkom tiež ponúka silný nástroj HP ProtectTools(3) pre správu sieťového zabezpečenia a bezpečnosť dát, modely z globálnych sérií a trojročnú záruku. Možnosti počítačových skríň siahajú od unikátnej konvertibilnej HP Minitower pre maximálne možnosti rozšírenia a nasadenia cez kompaktné prevedenie Small Form Factor. Tie sa vďaka svojmu efektívnemu dizajnu stali najpredávanejším typom, až po minimalistický a štýlový desktop s vysokým biznis výkonom Ultra-slim.

HP Compaq 6200 Pro kombinuje v sebe vlastnosti, ktoré sú dnes na trhu podnikových PC štandardom. Ponúka možnosti, ktoré pramenia zo širokých skúseností HP s podnikovými desktopmi a ich dizajnom. Je optimálnou voľbou pre podnikových zákazníkov, ktorí hľadajú produktivitu a základné možnosti správy a zabezpečenia. HP Compaq 6200 Pro môže byť ľahko konfigurovaný tak, aby pokryl potreby zákazníkov s ohľadom na ich rozpočet. Dostupný je ako Small Form Factor alebo v prevedení typu Microtower.

HP Compaq 4000 Pro je navrhnutý pre malé a stredné podniky, ktoré hľadajú cenovo efektívne podnikové PC stredného prúdu. HP Compaq 4000 Pro ponúka procesory firmy Intel v kompaktných skriniach typu Small Form Factor. Tieto nové podnikové desktopy obsahujú okrem vstupov a výstupov pre dnešnú generáciu stolných počítačov takisto podporu pre staršie technológie ako napríklad rozširujúce PCI sloty, zariadenie PS/2 alebo štandardný sériový port pre maximálnu ochranu súčasných technologických investícií.

Pre zabezpečenie stabilného nasadenia  HP Compaq 8200 Elite, HP Compaq 6200 Elite a HP Compaq 4000, HP ponúka minimálne ročnú záruku životného cyklu so servisom priamo na mieste.

Nové desktopy HP pre rok 2011 disponujú vysoko efektívnym dizajnom a zdrojmi, ktoré pomáhajú znížiť spotrebu energie a obmedziť tak negatívny dopad na životné prostredie. Kompletné portfólio podnikových desktopov neobsahuje žiadne brómové spomaľovače horenia ani polyvinyl chloridy.

WLED monitory – vylepšená technológia, dizajn a výkon
Zástupcovia nového radu podnikových monitorov HP Advantage Series môžu byť pripojení ku všetkým vyššie spomenutým desktopom. LDC monitory s bielym LED podsvietením (WLED) HP Compaq LA2006x a LA2306x WLED budú mať pozitívny vplyv na každé pracovné prostredie. A to vďaka svojmu tenkému širokouhlému prevedeniu s technológiou bielych LED diód, ktoré neobsahujú ortuť.

Monitory s uhlopriečkami 50,8 cm (20“) a 58,4 cm (23“) stoja na vylepšenom posuvnom podstavci, ktorý umožňuje široké možnosti výškového nastavenia a tiež rôzne varianty sklonu a otočenia. Rozšírené možnosti pripojenia zabezpečuje digitálny port DVI, DisplayPort a vstavaný USB rozbočovač s dvoma portami. Monitory obsahujú kvalitný obraz vďaka plnému HD rozlíšeniu (13) a dynamickému kontrastu 1 000 000:1.

Obidva tieto monitory sú dodávané so softvérom HP Display Assistant pre presné nadstavenie kvality obrazu, možnosti zabezpečenia proti krádeži či energetickej úspory. Všetky tiež zodpovedajú kvalifikácii ENERTY STAR, sú vedené v registri EPEAT a majú certifikát TCO.

Ceny a dostupnosť(4)
–    HP Compaq 8200 Elite bude dostupný v priebehu marca   v cene od 330 eur bez DPH.
–    HP Compaq 6200 Pro bude dostupný v priebehu marca     v cene od 290 eur bez DPH.
–    HP Compaq 4000 Pro bude dostupný vo februári v cene od 250 eur bez DPH.
–    HP Compaq LA2006x a LA2306x WLED LCD monitory sú k dispozícii v cene od 119 eur bez DPH.

(1)    Je vyžadovaný bezdrôtový prístupový bod a služba siete internet, ktorá je predávaná zvlášť.
(2)    Test výkonu PCMark05 a porovnávacie testovanie prevedené na podobne konfigurovanom HP Compaq 8000 Elite SFF a HP Compaq 8200 Elite SFF. Výkonový profil v PCMark05 nadstavený na štandardné hodnoty „ako pri dodaní“.  Skutočné výsledky sa môžu líšiť podľa konkrétnej systémovej konfigurácie a množstva inštalovaného softvéru.
(3)    HP ProtectTools vyžaduje Microsoft® Windows.
(4)    Odhad konečnej ceny – skutočné ceny sa môžu líšiť.