Image

HP vyrobil 100 milióntu laserovú tlačiareň

BRATISLAVA, 8. augusta 2006 – Spoločnosť HP oznámila, že od roku 1984, keď na svetový trh priniesla svoju prvú tlačiareň typu LaserJet a stala sa tak priekopníkom osobnej laserovej tlače, vyrobila už viac ako 100 miliónov tlačiarní tohto druhu. Pre lepšiu predstavu: ak by sme šírku všetkých týchto tlačiarní spriemerovali a naukladali ich vedľa seba, vytvorili by pás, ktorý sa rovná poludníkovému obvodu našej Zeme!

Dlhoročný úspech značky LaserJet spočíva v kvalite, spoľahlivosti a neustálych inováciách. HP investuje do výskumu a vývoja nových výrobkov každý rok takmer 3,5 miliardy USD, vlastní 30 tisíc patentov a zamestnáva 25 tisíc technikov. To všetko prináša zlepšovanie výkonu modelov LaserJet pri súčasnom znižovaní celkových nákladov na tlač. Zatiaľ čo prvá tlačiareň LaserJet v roku 1984 stála 3 500 USD a dokázala tlačiť rýchlosťou 8 strán za minútu a na vytlačenie prvej strany sa čakalo 2 minúty, súčasný porovnateľný model HP LaserJet stojí okolo 380 USD, tlačí 22 strán za minútu a vďaka technológií Instant-on sa na tlač prvej strany čaká len 8,5 sekundy.

Image

Tlačiareň HP LaserJet z roku 1984

Počas dvoch desaťročí vývoj tlačových riešení výrazne zmenil podnikanie – spôsob, akým ľudia medzi sebou komunikujú, obchodujú a ponúkajú svoje výrobky a služby. Zameranie HP na neustálu inováciu viedlo k mnohým technologickým prvenstvám – od uvedenia sieťovej tlače, cez prvé multifunkčné zariadenie na trhu, až po nedávne predstavenie najmenšej laserovej tlačiarne na svete. Prvenstvo HP pritom podporujú aj ďalšie inovácie, ako napr. riešenie Web Jetadmin pre monitoring tlačového prostredia alebo univerzálny tlačový ovládač HP Universal Print Driver. V dôsledku toho dnes HP ponúka najširšie portfólio firemných tlačových riešení – od živnostníkov pracujúcich doma, až po veľké firemné pracovné skupiny.

Image

Tlačiareň HP LaserJet z roku 1984

HP je dnes jednotkou v čierno-bielej laserovej tlači, vo farebnej laserovej tlači, v dodávkach farebných laserových multifunkčných zariadení typu všetko-v-jednom a dvojkou v kombinovaných dodávkach farebných a čierno-bielych multifunkčných zariadení typu všetko-v-jednom.

Kľúčové inovácie a trhové prvenstvá:

Kľúčové inovácie:

  • jar 1984 – prvá tlačiareň HP LaserJet
  • jeseň 1994 – prvá farebná tlačiareň HP Color LaserJet
  • jar 1997 – prvé multifunkčné zariadenie HP LaserJet
  • jar 2006 – najmenšia tlačiareň HP LaserJet na svete

Trhové prvenstvá – ponuka kvality, inovácií, spravovateľnosti a výberu:

  • jar 1984 – osobná laserová tlač
  • marec 1991 – sieťová tlač
  • apríl 1993 – Web Jetadmin
  • november 2005 – Universal Print Driver

{moscomment}