Hrajte ako profík

Lenovo je aktuálne jedným z najdravejších hráčov v oblasti herného hardvéru. Svoje bohaté skúsenosti s výrobou notebookov zúročili aj pri vývoji svojej vlajkovej lode IdeaPad Y910. Tento notebook si rozhodne zaslúži vašu pozornosť, najmä ak potrebujete niečo výkonné a mobilné.

Herný notebook Lenovo IdeaPad Y910-17ISK len tak neprehliadnete. Jeho elegantná farebná kombinácia čiernej s červenými detailmi je stále v kurze a pôsobí veľmi atraktívne. Nejde o žiadny „vreckový“ hardvér, ale o výkonnú mobilnú hernú stanicu s obrovským IPS displejom s Full HD rozlíšením, uhlopriečkou 17,3“ a takmer 180° širokým pozorovacím uhlom. Trochu neobvyklým dizajnovým prvkom je jediný masívny pánt v strede displeja. Výhodou tohto riešenia je ale vysoká pevnosť displeja, ktorá je nevyhnutná najmä pri tak veľkej uhlopriečke.

Notebook poháňa procesor Intel Core 6. generácie i7-6820HK Skylake s jednoduchou možnosťou pretaktovania vďaka revolučnej technológii One Key Turbo. Jednoduchým stlačením tlačidla si tak môžete v prípade potreby sami zvýšiť výkon. Tu je samozrejme pre dobrý chod kľúčové aj dobré chladenie, no v prípade IdeaPad Y910 sa netreba obávať. Jeho masívne chladenie vám umožní mať vždy všetko plne pod kontrolou. Regulácia rýchlosti coolerov udržiava optimálnu teplotu notebooku pre lepší výkon procesoru a pohodlnejšie hranie. Vďaka tomu váš počítač zvládne aj najnáročnejšie úlohy bez zbytočných kompromisov kvôli prehrievaniu.

O plynulý chod hier sa stará aj výkonná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080M s 8 GB pamäťou GDDR5 a technológiou G-Sync. Tá dodáva veľmi plynulý obraz, pretože dokáže prispôsobovať a meniť obrazovú frekvenciu podľa aktuálneho výkonu fps, čo vytvára naozaj plynulý pohyb pri dynamických herných scénach. Notebook je osadený až 64 GB pamäťou (má až 4 sloty pre pamäťové moduly DDR4).

Medzi ďalšie prednosti tohto herného dela patria sofistikované možnosti ukladania dát. K dispozícii sú dva SSD disky s celkovou kapacitou 1 TB. V praxi to znamená, že na jednom môže bežať operačný systém a druhý disk možno vyčleniť napríklad pre dáta, aplikácie alebo hry, ku ktorým chcete mať rýchly prístup. Všetko sa načíta veľmi svižne a zároveň máte na cestách dostatok priestoru aj pre veľké dáta.

Veľký displej je nesporne obrovskou výhodou pre každú aplikáciu. Ako hráč vidíte viac detailov a lepšie sa vám triafa ten konkrétny pixel, ktorý reprezentuje život vášho protivníka. Zároveň sa vďaka väčšiemu obrazu rýchlejšie a lepšie ponoríte do deja, nehovoriac o tom, že sa na veľkej ploche lepšie sledujú aj filmy.

Aby toho nebolo málo, pod červenou mriežkou sa nachádza dvojica stereo reproduktorov JBL, ktorú dopĺňa aj integrovaný subwoofer. Spolu prinášajú čistý a zreteľný zvuk pre všetky vaše hry, hudbu a videá. S technológiou Dolby Home Theater si tak môžete vychutnať skvelý priestorový zvuk veľkého kina, nech vás už život na vašich cestách zavedie kamkoľvek.

Veľmi príjemným doplnkom pre hráčov je nízkoprofilová mechanická klávesnica s výrazne odlíšenými vymeniteľnými klávesmi WASD červenej farby a prispôsobiteľným viacfarebným podsvietením. Makrá sa pomocou softvéru Magic Y Key nastavujú veľmi jednoducho, intuitívne. Klávesy sa dajú preprogramovať ako iné klávesy, makrá či odkazy na stránky alebo aplikácie. Na klávesnici sa veľmi pohodlne píše a pri hraním poskytuje rýchlu odozvou, čo vám môže doslova zachrániť život. Pri hraní online hier iste oceníte technológiu Killer WLAN a Bluetooth 4.1 pre lepšiu kontrolu a plynulejší herný zážitok z online hry bez zbytočného lagovania.

Toto všetko z notebooku IdeaPad Y910 robí herné monštrum, čo hravo prekoná aj stolný počítač. Lenovo však neostalo len pri tom. Ak túžite po intenzívnejšom a pohlcujúcejšom zážitku z hrania, venujte pozornosť aj hernému príslušenstvu Lenovo Y Gaming. Od klávesnice s podporou priebežného vytvárania makier až po najmodernejšiu programovateľnú myš, špičkový headset alebo odolný batoh pre bezpečný trasport notebooku na turnaje – každý z týchto neprehliadnuteľných kúskov bol vytvorený s jediným cieľom, aby vám poskytol vyššiu presnosť a kontrolu, ktoré povedú k vášmu víťazstvu.