Huawei P30 Lite – Nový kráľ triedy

Huawei uviedol na slovenský trh novinku P30 lite a skompletizoval tak rodinu P30. Huawei P30 lite je smartfón s príjemnou cenovkou, ponúka však podobné funkcie a vychytávky, ako jeho prémioví a podstatne drahší súrodenci.

Huawei P30 lite má veľký, 6,15-palcový displej, ktorý obsahuje miniatúrny výrez pre selfie fotoaparát – vďaka nemu na prvý pohľad vyzerá ako P30 či P30 Pro. Jeho kvalita aj viditeľnosť na slnku je veľmi dobrá, chváli sa aj certifikáciou TÜV Rheinland Eye Comfort.  Znamená to, že je navrhnutý tak, aby bol bol pre oči príjemný a zrak zbytočne nezaťažoval.

Na zadnej strane sa nachádza trojica fotoaparátov a snímač odtlačkov prstov. Aj P30 lite je dostupný v exotickej modrej farbe, ktorá obsahuje odtiene fialovej – v tomto prevedení vyzerá telefón skutočne elegantne a púta pozornosť.
Trojici šošoviek dominuje hlavný fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx a so svetelnosťou f/1.8. Tento fotoaparát ponúka dvojnásobný zoom s minimálnou stratou kvality. Dopĺňa ho širokouhlý objektív s rozlíšením 8 Mpx a svetelnosťou f/2.4. Trojicu uzatvára 2 Mpx snímač hĺbky, ktorý slúži na rozostrenie pozadia pri fotení portrétov, tzv. Bokeh efekt.

Smartfón vie zhotoviť videá vo Full HD rozlíšení pri 60 fps a zahanbiť sa nenechal ani predný fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 24 Mpx. O rýchle reakcie telefónu za každých okolností sa stará čipset Kirin 710, ktorému sekunduje 4 GB RAM. K dispozícii je interné pamäťové úložisko s veľkosťou 128 GB, to však nie je všetko – túto porciu gigabajtov je možné rozšíriť prostredníctvom pamäťovej karty, a to až do veľkosti 256 GB. Batéria s veľkou kapacitou vydrží bez problémov celý deň bez nutnosti nabíjania.

Vo výbave nechýba obľúbený 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel.

Veľkým lákadlom je tiež technológia Huawei HiVision, poháňaná umelou inteligenciou (AI).

Vďaka nej vie smartfón automaticky identifikovať objekty ako kvety, zvieratá alebo potraviny a zobraziť o nich dostupné informácie. Dokáže dokonca strážiť váhu – namierte objektív fotoaparátu na potravinu a telefón vám prezradí jej objem kalórií.

Huawei P30 lite je na Slovensku k dispozícii vo farebných prevedeniach Pearl White, Peacock Blue a Midnight Black. Smartfón je v predaji maloobchodných predajcov a všetkých troch slovenských operátorov za cenu 359 eur.

Zdroj: https://touchit.sk/ a https://slovaklinesmagazin.sk/cms/