HyperX predal už 60 miliónov pamäťových modulov

HyperX, herná divízia spoločnosti Kingston Technology Company, Inc. oznámila, že od svojho založenia v roku 2002 dodala už viac ako 60 miliónov pamäťových modulov. Značku HyperX si obľúbili výrobcovia a nadšenci zaoberajúci sa stavbou PC, overclockeri aj herná komunita. Spoločnosť neustále rástla, až sa stala najväčším nezávislým výrobcom herných pamäťových modulov, ktorý udáva tempo vývoja v tomto odbore. Vďaka tomuto významnému medzníku aj vďaka rastúcemu predaju slúchadiel, klávesníc a myší, predpokladá spoločnosť HyperX, že do konca roku 2018 budú príjmy z predaja jej značkových výrobkov vo výške presahujúcej 550 miliónov dolárov.

Od zahájenia výroby pred 16 rokmi spoločnosť HyperX neustále rozširovala svoje produktové portfólio aj trhový podiel. Značka HyperX začala byť uznávaná nielen ako dodávateľ veľmi kvalitných pamäťových produktov, ale aj ako líder v odbore herných periférií – herných slúchadiel, klávesníc, myší a podložiek pre hráčov na celom svete. Technické laboratória a team inžinierov HyperX sa zameriava na vývoj technológií, ktoré prinášajú nové výkonné pamäťové produkty na trhy s PC, mini PC i notebookmi. HyperX dodáva rad pamäťových riešení, napríklad pamäťové moduly série Predator DDR4 SDRAM pre vysoko výkonné PC zostavy, rad FURY pre hráčov, ktorí si chcú postaviť cenovo výhodný počítač a rad Impact SODIMM pre upgrade notebookov a ďalšie systémové aplikácie.

„Spoločnosť HyperX je rada, že sa stala súčasťou rastúcej komunity herných nadšencov a staviteľov PC, ktorú podporuje svojimi najkvalitnejšími pamäťovými produktmi,“ povedal Paul Leaman, viceprezident hernej divízie HyperX pre región EMEA. „Pokračujeme v rozvoji a podpore trhov s hernými PC i konzolami a s novými HyperX Cloud Earbuds, našimi prvými štýlovými hernými slúchadlami do uší, ako aj ďalšími perifériami sa snažíme zvyšovať svoj trhový podiel na celom svete.“

Spoločnosť HyperX dosiahla od roku 2002 mnohých úspechov vo vývoji progresívnych pamäťových technológií na podporu herných nadšencov, profesionálnych používateľov i výrobcov počítačov. V danom období:

 • Kapacita herných pamätí vzrástla v priemere 64-krát – z 256 MB na 16 GB
 • Rýchlosť pamäťových modulov sa zvýšila 12-krát – z 333 MHz na 4,133 GHz
 • Cena za 1 GB klesla 38-krát
 • Pamäťová architektúra bola 4-krát zdokonalená – od pôvodných DDR1 až po súčasné DDR4

Ďalšie míľniky a úspechy spoločnosti HyperX:

 • Vstup na trh s pretaktovateľnými hernými pamäťami v roku 2002
 • Prvá spoločnosť vyrábajúca herné pamäte, ktorá v roku 2004 sponzorovala eSport akciu v Číne (ACON’04, Šanghaj)
 • Prvá spoločnosť, ktorá už viac ako 10 rokov sponzoruje hernú organizáciu (SK Gaming)
 • Prvá herná značka, ktorá sponzoruje športové celebrity v basketbale (Gordon Hayward, Joel Embiid, De’Aaron Fox) a fotbale (JuJu Smith-Shuster) vrátane fotbalovej hviezdy (Dele Alli).
 • Prvá herná značka, ktorá sponzoruje teamy NBA ako partner vyrábajúca herné periférie pre eSport (Dallas Mavericks a Philadelphia 76ers)
 • Prvá herná značka, ktorá sponzoruje hlavné eSport arény, vrátane Esports Arena v Las Vegas
 • Prvý predajca herných pamätí, ktorého hlavný OEM výrobcovia PC uprednostňujú ako dodávateľa operačných pamätí